İBB Başkanı İmamoğlu’ndan Bahçeli ve Akar açıklaması

İBB Başkanı İmamoğlu’ndan Bahçeli ve Akar açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Saraçhane’de yaptığı açıklamada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırının sadece CHP’ye değil demokrasiye karşı da yapıldığını söyledi. İmamoğlu, Hulisi Akar’ın ve Bahçeli’ye de yanıt verdi.

İBB Başkanı İmamoğlu’nun konuşmasından satır başları:

Saldırıyı planlayanları kınıyorum, bu saldırı sadece Sayın Kılıçdaroğlu ve CHP’ye yapılmadı, Türkiye Cumhuriyeti’nin devlet anlayışına, demokrasisine yapıldı.

Gerekli yasal işlemlerin yapılmasını umuyorum. Talihsiz açıklamalar yapıldı. Bu işin sanası banası yok. ‘Mesajınızı verdiniz’ gibi sözler duyduk dün. Bu ülke bizim. Her yere gideriz. Bu tür talihsiz açıklamaların derhal bitmesini bekliyorum.

Maltepe’ye gelenlerin gelmeyenlerin duasının bizimle olduğunu biliyorum. Söylediğimiz her söz ilk ne ise son gün de odur. Gerçekten kamu gücünü kendi gücümüz görmeyeceğiz. Yeni nesil bir siyaset anlayışını 16 milyon hemşehrimle birlikte başaracağız.

BAHÇELİ’YE YANIT

O kadar oy aldığınız yere neden gittiniz?’ dendi. Ne demek o? Her yere gideriz.  Memleketin her yeri bizim. Herkes her yere gider, gidemeyeceğimiz yer yok. Bahçeli’nin açıklamalarına cevap vermiyorum seçim bitmiştir.

VERİLERİN KOPYALANMASI

Belki de idare mahkemesi süreci kendinden kaldıracaktır diye düşünüyorum. Eksik, yanlış açıklama olabilir ama bunu gideririz. Bu idari bir işlemdir, doğru bir işlemdir sürecin tespiti adına. Komplo teorisi üreten arkadaşların hayal güçlerini şaşkınlıkla izliyorum.

YANDAŞ MEDYAYA DAVA

Gazete manşetleriyle ilgili soruşturma ve dava açacağımız manşetler var. Kışkırtan, hayasızca, terbiyesizce, insanların duygularını vatan severliğin, ayaklar altına alan ve hepimizin hassasiyeti olan şehitlik mertebesiyle ilgili terbiyesizce haber yapma… Bunun haberle alakası yok. Bunu yapan insanların çok canı acımış ki böyle yollara başvuruyor. Yasal işlemleri başlattık.

İBB ÇALIŞANLARININ SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARI

Arkadaşlarımız inceliyor. Bazılarıyla ilgili soruşturma başlanacaktır. Demokrasiyi kabul etmeyen açıklamalar var. Ben olsam istifa ederdim.

İMAMOĞLU İNŞAAT DEVAM EDECEK Mİ?

Orası benim ekmek teknem. Ticaret yapanları zan altında mı bırakacağız. Belediyeden ihale almak kötü bir şey buna izin vermeyeceğim. Orası benim çocuklarımın ekmek teknesi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR