İBB Meclis’i karıştı: ‘Siz bunu Sayın Abdullah Gül’e, Bülent Arınç’a, Davutoğlu’na anlatın’

İBB Meclisi’nin oturumunda CHP İBB Meclis Grup Başkanvekili Doğan Subaşı, seçimin iptali konusunda Abdullah Gül, Bülent Arınç ve Ahmet Davutoğlu’nun eleştirilerini hatırlattı. AKP’liler tepki gösterince de Subaşı, “Siz bunu Sayın Abdullah Gül’e, Bülent Arınç’a, Davutoğlu’na anlatın” diyerek karşılık verdi.

İBB Meclisi Mayıs Ayı 1. Oturumu seçimlerin yenilenmesi tartışmasıyla açıldı. İBB Meclisi Mayıs Ayı 1. Oturumu tartışmalarla başladı. İlk sözü alan CHP İBB Meclis Grup Başkanvekili Doğan Subaşı YSK’nin hukuksuz kararını eleştirdi. Subaşı şöyle konuştu: YSK ben bu süreci idare edemedim demiştir. Bu 16 milyonluk seçmen kitlesine haksızlıktır. Türk demokrasisi çok büyük bir yara almıştır. Bunu halkımız 23 Haziran’da halkımız çözecek. Sizden farklı düşünen sizden insanlar da var. Sayın Abdullah Gül, “Bir arpa boy yol gitmemişiz” dedi. Sayın Arınç, “Siz böyle giderseniz her gün İmamoğlu’nun üzerine koyuyorsunuz. 5 yıl sonrasının cumhurbaşkanı adayına hazır olun. Siyasetçiler el çeksin bu işten” dedi. Seçimi kimin kazandığı belli. Sayın Ekrem İmamoğlu, aylardır kucaklaşalım” diyor. Seçim çocuk oyuncağı değildir. Bu işin bir kitabı kuralı vardır.

Subaşı’nın bu sözleri üzerine AKP sıralarından tepkiler yükseldi. Subaşı, “Siz bunu Sayın Abdullah Gül’e, Bülent Arınç’a, Davutoğlu’na anlatın. Biraz argo gibi olacak ama bir halt yediniz.” diye sataşmalara yanıt verdi.

Seslerin yükselmesi üzerine oturumu yöneten Göksel Gümüşdağ, müdahale etti.

Sözlerine devam eden Subaşı, Ekrem İmamoğlu’nun akbil ve su indirimi vaatlerinin takipçisi olacaklarını söyledi.

Subaşı’nın ardından AKP’nin İBB Grup Başkanvekili Tevfik Göksu kürsüye geldi. Göksu, “Bakın biz şiir okudu diye hapse atılan, belediye başkanlığı elinden alınan günler yaşadık. O gün sizler alkışladınız. Siz de seçimi kazandığınıza inanmıyorsunuz ondan korkuyorsunuz.” diye cevap verdi.

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR