İçişleri Bakanlığı’ndan ‘Silivri Cezaevi’ açıklaması

İçişleri Bakanlığı’ndan ‘Silivri Cezaevi’ açıklaması

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Silivri Cezaevi’nin isminin “Kınalı Cezaevi” olarak değiştirileceği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirilirken, muhtarların İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya cezaevinin adının değiştirilmesi yönünde bir talepte bulunduğu, Soylu’nun da bu talebi Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e ilettiği aktarıldı.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, bazı internet sitelerinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Silivri Cezaevi’nin adının “Kınalı Cezaevi” olarak değiştirileceğini söylediği yönündeki haberlerin, gerçeği yansıtmadığı aktarıldı.

‘MUHTARLAR TALEPTE BULUNDU’

Açıklamada, Bakan Soylu’un Silivri’de muhtarlarla yaptığı bir toplantıda, muhtarlarca cezaevinin isminin değiştirilmesi yönünde bir talepte bulunulduğu aktarıldı.

‘TALEP ADALET BAKANI’NA İLETİLDİ’

Soylu’nun muhtarlardan gelen isim değişikliği talebini, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e ilettiği, mahalle muhtarlarından gelen talebin iletilmesinin dışında, Silivri Cezaevi’nin isminin değiştirileceği ile ilgili bir ifadesinin olmadığı kaydedildi.

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR