İmamoğlu’ndan Erdoğan’ın eleştirilerine flaş yanıt!

İmamoğlu’ndan Erdoğan’ın eleştirilerine flaş yanıt!

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki 29 büyükşehirin belediye başkanlarıyla düzenlenen toplantıyla ilgili olarak konuşan CHP’li belediye başkanları toplantının olumlu bir havada geçtiğini belirttiler. İşten çıkarma iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundular.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’la yaptıkları görüşmenin ardından açıklama yaptı. İmamoğlu, büyükşehir belediye başkanlarının da katılacağı bir komisyon kurulacağını açıklarken, “Tümüyle güzel, verimli, iyi bir başlangıç” dedi.

İmamoğlu’nun toplantı sonrası açıklamaları şöyle:

“Tümüyle sorunlar konuşuldu. nasıl bir yöntem belirleyeceğimiz konuşuldu. Hatta bir komisyon önerimiz oldu. Komisyonla süreçlere dahil olmamız gerektiğini ilettik. Kendisi de kabul etti. Ortak bir komisyon kurulması yönünde bir karar verildi. Bu komisyon hem yeni yasal düzenlemeler sürecine katılacak hem de sürdürülebilir iletişim kanalının oluşması yolunda böyle bir misyonu olacak. Akabinde karşılıklı sorular soruldu, bakanlar da cevap verdiler. Tümüyle güzel, verimli, iyi bir başlangıç.

Erdoğan’ın ‘işten çıkarma’ sözlerine yanıt

“Her eleştiri değerli, irdeleriz, bakarız ama ben konuşulacak çok iyi tarafın, bu tarafın minimumda kaldığını düşünüyorum.”

 

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR