İmamoğlu’nun vaatlerinden biriydi: İBB’de kütüphane için çalışmalara başlandı

İmamoğlu’nun vaatlerinden biriydi: İBB’de kütüphane için çalışmalara başlandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim kampanyaları sırasında sıklıkla dile getirdiği, “Saraçhane binasının bir bölümünün kütüphaneye dönüştürülmesi” vaadini hayata geçirmek için alt yapı çalışmalarına başladığını duyurdu.

Bir grup mimar ile birlikte İBB’nin sembol binasında incelemelerde bulunan İmamoğlu, “Şu belediye binasına geldiğimde, makamda biraz sıkıldığımda yan tarafa geçip biraz kitap okusam, en tepeye, en güzel manzarasına çıksam, İstanbul’u orada İstanbullular ile beraber izlesem, bir nevi eleştirileri dinlesem” şeklinde konuştu..

İmamoğlu, “Saraçhane’nin kendi öz mimari kurulumunu çok beğeniyorum” dedi.

“Fakat bugün itibariyle İstanbul’un belediye yapılanması ve sınırlarına baktığımızda, personelin çalışma ortamının zaten böyle bir binada olması şansı yok. Artık, belediye binası kavramı dünyada değişti. Özellikle siyasi yönetim ve toplum iç içe olması gereken, iç içe karar vermesi gereken alanlara dönüştü” şeklinde konuşan İmamoğlu, şunları kaydetti:

“Şu belediye binasına geldiğimde, makamda biraz sıkıldığımda yan tarafa geçip biraz kitap okusam, en tepeye, en güzel manzarasına çıksam, İstanbul’u orada İstanbullular ile beraber izlesem, bir nevi eleştirileri dinlesem…

Hatta İstanbul’u ziyarete gelen turistlerin için de iyi bir destinasyona dönüşeceğini düşünüyorum buranın. Onların, ‘Gelip görmeliyiz. Ne güzel bir kütüphane. Ne güzel İstanbul seyrediliyor’ diyebileceği bir merkeze dönüşebileceğini düşünüyorum. Hızlı hareket edeceğiz. Bazen söylediğim gerçek oluyor. Sanki burayı, 2020’de İstanbulluların hizmetine açabiliriz diye hayal ediyorum.”

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR