Instagram beğeni sayısını gizleyecek

Instagram beğeni sayısını gizleyecek

Popüler sosyal medya devi Instagram, postlara atılan beğenilerin sayısını gizleme kararı aldı. F8 geliştiriciler konferansında da söz konusu özelliği resmi olarak duyuran firma, Kanada’da teste başladı.

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, paylaşımlara yapılan beğeni sayısını artık göstermeyecek. İlk defa uygulama içerisindeki kodlar arasında bu özelli fark eden bir geliştirici, bu özelliğin geleceğini duyurdu. Bugün düzenlenen F8 geliştiriciler konferansında da söz konusu özellik resmi olarak açıklandı.

Instagram paylaşımlardaki beğeni sayısını gizleyecek!

Sosyal medya devinin yeni hamle ile birlikte Instagram’da attığınız postun kaç beğeni aldığını sizden başka kimse göremeyecek. Bu sayede beğenilmeme korkusu yüzünden paylaşım yapmayan kullanıcıların da daha cesaretli olmasınn yolu açılacak.

Kanada’da test edilecek!

Firma tarafından henüz test aşamasında olduğu duyurulan özellik ilk olarak Kanada’da test edilecek. Test sırasındaki geri dönüşlerin olumlu olması halinde sosyal medya devi beğeni gizleme özelliğini dünya genelinde kullanıcıların beğenisine sunacak. Lakin şunuda belirtmekte fayda var. Beğeni gizleme özelliğinin olumlu geri dönüşler almaması halinde proje başlamadan bitebilir.

<>

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR