Instagram ve WhatsApp’a radikal değişiklik yolda

Instagram ve WhatsApp’a radikal değişiklik yolda

Facebook dünyanın en büyük servisleri olan Instagram ve WhatsApp için radikal bir değişiklik yaparak isim değişikliğine gitmeye hazırlanıyor.

Instagram ve WhatsApp isim değiştiriyor. Neden böyle bir fikre gidildiği konusunda ise bir Facebook sözcüsü yaptığı açıklamada her iki servisin kendi parçaları olduğunu belirtmek amacıyla böyle bir karar alındığını belirtti.

Facebook bilgi sızdırma olayı ile baş etmeye çalışırken sahip olduğu diğer servisleri konusunda değişiklikler yapmaya devam ediyor. Facebook‘un bugünlerdeki kötü ününden sonra firma tamamen artık Facebook‘tan daha el üstünde tutulan Instagram ve Whatsapp üzerindeki yeniliklere yöneldi. Ancak bu seferki yenilik uygulamalar içinde geliştirmelere değil, ismi konusunda değişikliğe gidiliyor.

Business Insider yaydığı habere göre Facebook Instagram ve WhatsApp WhatsApp‘ın adı WhatsApp from Facebook olacak. Instagram‘ın adı da Instagram from Facebook olacak. Her iki uygulama, App Store ve Google Play Store‘da yani uygulama mağazalarında bu isimle gözükecek. Firma bu adımı sadece uygulama mağazalarıyla sınırlı. Uygulamaları telefonunuza indirdiğiniz zaman isimleri yine Instagram ve WhatsApp olarak görünecek. Mevcut olarak uygulamaya sahip kullanıcıların ek olarak işlem yapmasına gerek bulunmuyor.

Netflix Türkiye pazarından çekilecek mi?

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR