IŞİD’ten aralarında Türkiye’nin de olduğu 14 ülke için canlı bomba talimatı!

IŞİD’ten aralarında Türkiye’nin de olduğu 14 ülke için canlı bomba talimatı!

IŞİD, ‘hedefte’ olduğunu iddia ettiği 14 ülke için yeni canlı bomba siparişi verdi. Hedef alınan ülkeler arasında Türkiye’de bulunuyor. IŞİD elebaşılarından Ebu Hamza imzalı mektupta örgüt sorumlularından Ebu Malik’e “36 canlı bomba hazırla” talimatı iletiliyor.

Terör örgütü IŞİD 36 canlı bombayı sahaya sürdü. Örgütün sözde Dış İlişkiler Sorumlusu Ebu Hamza tarafından canlı bomba eğitim sorumlusuna gönderilen talimat ortaya çıktı.

Belgeye göre IŞİD’li Ebu Hamza, örgütün ‘Tefhih’ (bomba eğitim) birim sorumlusu Ebu Malik’e “En kısa sürede 36 Ameliye İstişhadi (İntihar Eylemcisi) hazırlansın” emri veriyor.

İntihar eylemcilerinin Irak üzerinden 14 farklı ülkeye gönderileceği belirtiliyor. Bu 14 ülke arasında Libya, Cezayir ve Türkiye de bulunuyor. Diğer ülkeler ise birkaç Asya ülkesi ile Avrupa Birliği ülkeleri. (Yenişafak)

[Haber görseli]

Süleyman Soylu geçtiğimiz günlerde “Türkiye’de DEAŞ (IŞİD) bir hareketlilik içerisinde. Bütün istihbarat birimlerimiz ciddi bir şekilde çalışıyor. Güvenlik istikrarını zedeleyebilecek bir açık vermemeliyiz. Açıkladıklarımız var açıklayamadıklarımız var. Ama gerek istihbarat birimlerimiz gerekse de güvenlik kuvvetlerimiz çok ciddi operasyonlar gerçekleştiriyorlar. Bir hareketlenmenin olduğunu yaklaşık bir bir buçuk aydır net bir şekilde görüyoruz.” açıklamasında bulunmuştu.

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR