• İstanbul adaylarının kesin listesi açıklandı

    İtiraz sürecinin sona ermesinin ardından, bağımsız adaylar dahil kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.

    İstanbul’da 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ne katılacak siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki incelemeler tamamlandı. İtiraz sürecinin sona ermesinin ardından, bağımsız adaylar dahil kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.

    Kesinleşen listelere göre, İstanbul’da siyasi partilerin adaylarının yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 24 bağımsız aday da yarışacak.

    Kesinleşen listelere göre, İstanbul’da siyasi partilerin belediye başkan adayları şunlar:

    AKP

    Büyükşehir Belediyesi: Binali Yıldırım

    Adalar: Özlem Öztekin Vural

    Arnavutköy: Ahmet Haşim Baltacı

    Ataşehir: İsmail Erdem

    Avcılar: İbrahim Ulusoy

    Bağcılar: Lokman Çağırıcı

    Bahçelievler: Hakan Bahadır

    Bakırköy: Mehmet Umur

    Başakşehir: Yasin Kartoğlu

    Bayrampaşa: Atila Aydıner

    Beykoz: Murat Aydın

    Beylikdüzü: Mustafa Necati Işık

    Beyoğlu: Haydar Ali Yıldız

    Büyükçekmece: Mevlüt Uysal

    Çatalca: Mesut Üner

    Çekmeköy: Ahmet Poyraz

    Esenler: M. Tevfik Göksu

    Esenyurt: Azmi Ekinci

    Eyüpsultan: Deniz Köken

    Fatih: Ergün Turan

    Gaziosmanpaşa: Hasan Tahsin Usta

    Güngören: Bünyamin Demir

    Kadıköy: Özgül Özkan Yavuz

    Kağıthane: Mevlüt Öztekin

    Kartal: Ebubekir Taşyürek

    Küçükçekmece: Temel Karadeniz

    Pendik: Ahmet Cin

    Sancaktepe: Şeyma Döğücü

    Sarıyer: Salih Bayraktar

    Sultanbeyli: Hüseyin Keskin

    Sultangazi: Abdurrahman Dursun

    Şile: İlhan Ocaklı

    Şişli: Nihal Yıldırım

    Tuzla: Şadi Yazıcı

    Ümraniye: İsmet Yıldırım

    Üsküdar: Hilmi Türkmen

    Zeytinburnu: Ömer Arısoy

    CHP

    Büyükşehir Belediyesi: Ekrem İmamoğlu

    Adalar: Erdem Gül

    Ataşehir: Battal İlgezdi

    Avcılar: Turan Hançerli

    Bahçelievler: Mehmet Ali Özkan

    Bakırköy: Bülent Kerimoğlu

    Başakşehir: Abdulhadi Akmugan

    Bayrampaşa: Remzi Albayrak

    Beşiktaş: Rıza Akpolat

    Beykoz: Coşkun Tosun

    Beylikdüzü: Mehmet Murat Çalık

    Beyoğlu: Alper Taş

    Büyükçekmece: Hasan Akgün

    Çatalca: Cem Kara

    Çekmeköy: Seyfettin Yıldırım

    Esenyurt: Kemal Deniz Bozkurt

    Eyüpsultan: Emel Bilenoğlu

    Fatih: Soner Özimer

    Gaziosmanpaşa: Erkan Kaya

    Güngören: İsmet Yaşar

    Kadıköy: Şerdil Dara Odabaşı

    Kartal: Gökhan Yüksel

    Küçükçekmece: Kemal Çebi

    Maltepe: Ali Kılıç

    Pendik: Mehmet Salih Usta

    Sancaktepe: Özgen Nama

    Sarıyer: Şükrü Genç

    Silivri: Özcan Işıklar

    Sultanbeyli: Ayhan Koç

    Sultangazi: Haluk Bozkurt

    Şile: Ali Şecaattin Güney

    Şişli: Muammer Keskin

    Tuzla: Salim Gürsoy

    Ümraniye: Cafer Aktürk

    Üsküdar: Ahmet Kılıç

    Zeytinburnu: Adil Emecan

    MHP

    Beşiktaş: Serkan Topeli

    Maltepe: Ahmet Baykan

    Silivri: Volkan Yılmaz

    İYİ PARTİ

    Arnavutköy: Muharrem Yaman

    Bağcılar: Muhammed Bayram

    Bakırköy: Ateş Ünal Erzen

    Beykoz: Bilgehan Murat Miniç

    Beşiktaş: Affan Keçeci

    Fatih: İlay Aksoy

    Şile: Rahmi Çakar

    Kağıthane: Mehmet Aslan

    Kadıköy: Emre Kınay

    Esenler: Mustafa Yılmaz

    SAADET PARTİSİ

    Büyükşehir Belediyesi: Necdet Gökçınar

    Adalar: Hakan Aktaş

    Arnavutköy: Ekrem Önal

    Ataşehir: Adem Boz

    Avcılar: Mücahit Karlı

    Bağcılar: Şakir Şahin

    Bahçelievler: Yaşar Avcı

    Bakırköy: Adnan Şahin

    Başakşehir: Bekir Demirkaya

    Bayrampaşa: İsmail Acar

    Beşiktaş: Murat Kutlu Sezen

    Beykoz: Muharrem Kaşıtoğlu

    Beylikdüzü: Tuncer Koğa

    Beyoğlu: Mehmet Yıldız

    Büyükçekmece: Caner Bitiş

    Çatalca: Serdar Taşar

    Çekmeköy: Abdulhalim Meşe

    Esenler: Tuğrul Yalçınkaya

    Esenyurt: Hasan Kara

    Eyüpsultan: İlker Çiftçi

    Fatih: İbrahim Bakşiş

    Gaziosmanpaşa: Bilal Ay

    Güngören: Adnan Hacıabdullahoğlu

    Kadıköy: Recep Yılmaz

    Kağıthane: Zeynel Keskin

    Kartal: Fehim Hava

    Küçükçekmece: Mustafa Kurdaş

    Maltepe: Fatih Erbican

    Pendik: Mahmut Kılıç

    Sancaktepe: Abdulkadir Çelebi

    Sarıyer: Davut Tepeyurt

    Silivri: Şükrü Yıldırım

    Sultanbeyli: Muhammet Fetullah Bülbül

    Sultangazi: Hüseyin Aydoğan

    Şile: Yunus Emre Köse

    Şişli: Muharrem Çam

    Tuzla: Resul Kılıç

    Ümraniye: Yakup Kasımay

    Üsküdar: Yılmaz Bayat

    Zeytinburnu: Mikail Kabak

    BBP

    Arnavutköy: Aytekin Kurt

    Avcılar: Selahattin Şavur

    Bağcılar: Bülent Şahin

    Bahçelievler: Serkan Karacaoğlu

    Başakşehir: Uğur Bay

    Bayrampaşa: Mehmet Ceylan

    Beşiktaş: Hasan Keskin

    Beyoğlu: Ali Rıza Biberoğlu

    Büyükçekmece: Halil Eker

    Beykoz: Abdullah Demiray

    Esenyurt: Yusuf İvgen

    Gaziosmanpaşa: Fedai Karakol

    Güngören: Mustafa Duman

    Kadıköy: Kadir Turan

    Kağıthane: Yusuf Karademir

    Küçükçekmece: Hüseyin Doğan

    Sarıyer: Hüseyin Koç

    Silivri: Ramiz Aksu

    Sultanbeyli: Hamdi Yıldız

    Sultangazi: Yakup Yılmaz

    Şişli: M. Umut Dövletoğulları

    Tuzla: Sedef Arzu Ur Şahin

    Ümraniye: Bülent Taş

    DSP

    Büyükşehir Belediyesi: Muammer Aydın

    Adalar: Coşkun Özden

    Arnavutköy: Serdal Delikkaya

    Ataşehir: Levent Limon

    Avcılar: Hanay Handan Toprak Benli

    Bağcılar: Eyüp Ali Özdemir

    Bahçelievler: Sema Men

    Bakırköy: Ali Fatinoğlu

    Başakşehir: Adile Aslan

    Bayrampaşa: Ersin Bilen

    Beşiktaş: Erol Özberk

    Beykoz: İbrahim Uysal

    Beylikdüzü: Mustafa Gürkan Özkürkanlı

    Beyoğlu: Hüseyin Özhan

    Büyükçekmece: Ümit Şahbaz

    Çatalca: Arslan Erdoğmuş

    Çekmeköy: Ayşenur Altan

    Esenler: İshak Koç

    Esenyurt: İpek Süt

    Eyüpsultan: İbrahim Bayraktar

    Fatih: Uluğbek Hekimoğlu

    Gaziosmanpaşa: Kerim Çoban

    Güngören: Nazım Özdemir

    Kadıköy: Mustafa Mehmet Günyeli

    Kağıthane: Ekrem Şit

    Kartal: Ata Can Bektaş

    Küçükçekmece: Birkan Duran

    Maltepe: Özcan Kaya

    Pendik: Murtaza Sasa

    Sancaktepe: Seyfi Ergül

    Sarıyer: Hümeyra Gürsoy

    Silivri: Selami Değirmenci

    Sultanbeyli: Adem Baş

    Sultangazi: Tarık Ersoy

    Şile: Ümit Yaşar Kaya

    Şişli: Mustafa Sarıgül

    Tuzla: Akın Tekdal

    Ümraniye: Nesim Pakır

    Üsküdar: Güven Hokna

    Zeytinburnu: Derya Mutlu

    VATAN PARTİSİ

    Büyükşehir Belediyesi: Mustafa İlker Yücel

    Adalar: Orhan Şenoğlu

    Arnavutköy: İsmet Çeşmeli

    Ataşehir: Etem Kırca

    Bağcılar: İlker Işık

    Bahçelievler: Cem Doğan

    Başakşehir: Tülin Saner

    Bayrampaşa: Teoman Alili

    Beşiktaş: Ahmet Göktaş

    Beykoz: Esra Ispalarlı

    Beylikdüzü: Barbaros Bahçelioğlu

    Beyoğlu: İzzettin Özgibar

    Büyükçekmece: Hasan Baydemir

    Çatalca: Ergün Aslan

    Çekmeköy: Barış Erdem

    Esenler: Oktay Şahin

    Esenyurt: Zeki Aksoy

    Eyüpsultan: Hümeyra Ayten

    Fatih: Süleyman Doğan

    Gaziosmanpaşa: Emin Algül

    Güngören: Eylem Aşamdır

    Kadıköy: Osman Erbil

    Kağıthane: Hasan Mert

    Kartal: Perihan Tekin

    Küçükçekmece: Selçuk Tut

    Maltepe: Ufuk Özgen

    Pendik: Mehmet Akkaya

    Sancaktepe: Hüseyin Palancı

    Sarıyer: Seval Duygu Akyıldız

    Silivri: İlker Dağlıoğlu

    Sultanbeyli: İbrahim Tokgöz

    Sultangazi: Deniz Çakmak

    Şile: Mehmet Ödemiş

    Şişli: Kadri Bülent Önal

    Tuzla: Binnur Zuhat Yokuş

    Ümraniye: Uğur Çetinkaya

    Üsküdar: Ali Serdar Bolat

    Zeytinburnu: Oktay Ekmen

    BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ

    Büyükşehir Belediyesi: Selim Kotil

    Adalar: Taner Önel

    Arnavutköy: Recayi Özcan

    Ataşehir: Rahmi Şen

    Avcılar: Burak Tilev

    Beşiktaş: Kemal Kamburoğlu

    Bağcılar: Aziz Karaca

    Bahçelievler: Murat Gülen

    Bakırköy: Hakan Rona

    Başakşehir: Orhan Doğan

    Bayrampaşa: Mithat Kandemir

    Beykoz: İrfan Şahin

    Beylikdüzü: Mehmet Aksoy

    Beyoğlu: Cem Kayalı

    Büyükçekmece: Ayhan Öksüz

    Çatalca: Şevket Kırca

    Çekmeköy: Abdülmuttalip Örpek

    Esenler: Hacı Çınar

    Esenyurt: Ekrem Yıldız

    Eyüpsultan: Birol Civelek

    Fatih: Mustafa R. Sofuoğlu

    Gaziosmanpaşa: Burhan Yavuz

    Güngören: Abdülkadir İnan

    Kadıköy: Nuh Naci Akay

    Kağıthane: İsmail Sağır

    Kartal: Ali Dicel

    Küçükçekmece: Kerim Aktacir

    Maltepe: Murat Efir

    Pendik: Seçkin Karataş

    Sancaktepe: Kamil Bayram Çınar

    Sarıyer Altan Kalemci

    Silivri: Harun Özbiliş

    Sultanbeyli: Mustafa Özkan

    Sultangazi: Yılmaz Gümüştekin

    Şile: Nurettin Tığlı

    Şişli: Gökhan Avcı

    Tuzla: Yücel Atalar

    Ümraniye: Fatih Şenocak

    Üsküdar: Hüseyin Turhan

    Zeytinburnu: Emir Toraman

    TKP

    Büyükşehir Belediyesi: Zehra Güner Karaoğlu

    Arnavutköy: Mustafa Özgür Ünal

    Ataşehir: Fide Lale Durak Yılmaz

    Bağcılar: Ekrem Çağlar

    Bakırköy: Orhan Gökdemir

    Beşiktaş: Erkan Pelit

    Beykoz: Mehmet Murat Dilek

    Beylikdüzü: Mehmet Şükrü Gökalpay

    Büyükçekmece: Övünç Ballı

    Çekmeköy: Atacan May

    Esenler: Atakan Boyoğlu

    Fatih: Yaşar Çelik

    Güngören: Fatma Akın

    Kağıthane: Selen Kartay

    Kartal: Selahattin Kural

    Maltepe: Zeynep Yıldız Koç Savaş

    Sancaktepe: Atilla Özdemir

    Sultanbeyli: Hasan Güney

    Şişli: Nevzat Evrim Önal

    BAĞIMSIZLAR 

    Kesinleşen listelere göre, İstanbul’da siyasi partilerin adaylarının yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 24 bağımsız aday da yarışacak.

    Buna göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yarışacak bağımsız adaylar şunlar:

    Özge Akman

    Dursunali Bacıoğlu

    Vedat Öztürk

    Hüseyin Karabulut

    Ahmet Çördük

    Muhammet Ali Canca

    Mehmet Yıldız

    Güldes Önkoyun

    Hasan Atasoy Torun

    Mehmet Ali Aydoğmuş

    Lütfü Yılmaz

    Seçkin İlker

    Halef Alp

    Özkan Mustafa Küçükural

    Fatma Ragibe Kanıkuru Loğoğlu

    Hazer Oruç Kaya

    Burhan Erol

    Doğan Duman

    Aysel Tekerek

    Ali Rıza Kansız

    Abdulcelil Gülap

    Oruç Karacık

    Mehmet Celal Baykara

    Burak Kadıoğlu