İstanbul Havalimanı’nda ilk kaza: İşte o anlar

Tartışmalı İstanbul Havalimanı’nda İstanbul- Ankara uçuşunu yapmakta olan Boeing 777-300 uçak pistte havalanmaya hazırlanırken direğe çarptı. Yolcular başka bir uçağa tahliye edildi.

Yolcular, İstanbul- Ankara uçuşunu yapmakta olan TK2108 sefer sayılı Boeing 777-300 uçağın pist başı için taksi yaparken büyük bir gürültüyle sarsıldığını duyurdu.

Uçağın sağ kanadının pist kenarındaki bir kuleye çarptığı öğrenilirken uçakta büyük hasarın da olduğu ifade edildi.

İlgili haber: İmamoğlu canlı yayında yaptığı anketi açıkladı!

Geçtiğimiz günlerde hava muhalefeti nedeniyle uçaklar İstanbul Havalimanı yerine Çorlu’ya inmesinin yankısı sürerken şimdi de bu olay tartışmalı İstanbul Havalimanı’nın güvenirliğini sorgulatıyor. Uçak pisti üzerinde kulenin var olduğu bu yoldan uçakların  piste bağlandığı öğrenildi.

 

THY AÇIKLAMA YAPTI

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamada, ‘TK 2108’ sayılı İstanbul (IST) -Ankara (ESB) seferini icra etmek üzere kalkış için pist başına doğru taksi yapan “TC-LJE” kuyruk kodlu ‘Boeing 777/300’ tipi uçağın, yol kenarında bulunan elektrik direğine kanat kısmından temas ettiği belirtildi.

Açıklamada, “Yolcularımızın ve ekibimizin sağlık durumlarında herhangi bir olumsuzluk yaşanmamakla birlikte konu ile ilgili araştırmalar devam etmektedir. Uçağımızda bulunan 274 yolcumuz, sefere yeni atanan TC-JJG kuyruk kodlu uçağımız ile seyahatlerini gerçekleştirecektir” ifadeleri kullanıldı.

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR