İstiklal Caddesi’nde İTÜ mezunu 23 yaşındaki Halit Ayar’ın bıçaklanarak öldürüldüğü görüntüler ortaya çıktı

İstiklal Caddesi’nde İTÜ mezunu 23 yaşındaki Halit Ayar’ın bıçaklanarak öldürüldüğü görüntüler ortaya çıktı

İstiklal Caddesi’nde İTÜ mezunu 23 yaşındaki Halit Ayar’ın bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.

Beyoğlu’nda 23 yaşındaki İTÜ mezunu elektrik mühendisi Halit Ayar’ı bıçaklayarak öldüren, bir arkadaşını da yaralayan gasp ve hırsızlık hükümlüsü 27 yaşındaki Emra Yaşar’ın 10 yıllık cezasını çektiği Kırklareli Cezaevi’nden izinli olarak dışarıda bulunduğu ortaya çıktı.

Babası emekli polis, annesi ev hanımı olan 23 yaşındaki Halit Ayar, İTÜ Elektrik Mühendisliği bölümünden bu yıl mezun olmuştu. ENKA Spor Kulübü’nde lisanslı yüzücüydü. Gireceği yabancı dil sınavının ardından Almanya’da yüksek lisansa başlayacaktı. Arkadaşı Tolga Ozan’ı eğitim için gideceği Kanada’ya uğurlamak istediler.

DHA’nın haberine göre; Sinan Nalçacı ile buluşup Tolga Ozan’ın Beyoğlu’ndaki evinde geceyi geçirdiler. Cumartesi 03.30 sıralarında Taksim Meydanı’ndan kalkan Havaist otobüsüne gitmek için evden çıktılar. Şişhane Metro Durağı önüne geldiklerinde Emrah Kurdal ve Emra Yaşar ile karşılaştılar. Emrah Kurdal ve EmraYaşar, Halit Ayar ve arkadaşlarından para istedi. Sonra da üzerlerine saldırdı. Halit Ayar göğsünden, Sinan Nalçacı ise çeşitli yerlerinden yaralandı. Yara almadan kurtulan Tolga Ozan hemen polisi aradı. Saldırganlar çoktan kaçmıştı.

CEZAEVİNDEN İZİN ALDIĞI GÜN ÖLDÜRMÜŞ!

Öte yandan, 27 yaşındaki Emra Yaşar’ın 2014 yılında ‘Tehdit ve gasp’ suçundan tutuklanarak cezaevine girdiği 2016 yılında ise Kırklareli Açık Cezaevi’ne yollandığı öğrenildi. Cezaevindeki ‘iyi hali’ sebebiyle Yaşar’ın 2 Eylül’de izin verildiği kaydedildi. Emra Yaşar’ın 15 suçtan kaydının bulunduğu belirtildi.

27 yaşındaki Erhan Kurdal’ın ise 2019 yılı başında ‘Gasp’ suçundan cezasını yatarak tahliye olduğu öğrenildi. Erhan Kurdal’ın da 10 suçtan kaydının olduğu ifade edildi.

Halit Ayar arkadaşları Mustafa Sinan N. ve Tolga O. ile birlikte oturduğu İstiklal Caddesi Tünel tramvay durağında para isteyen kişilere olumsuz yanıt verince bıçaklı saldırıya uğramıştı. Saldırı sonucu Ayar hayatını kaybederken arkadaşı ise yaralanmıştı. Ayar, dün düzenlenen cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlanmıştı.

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR