İzmir’de zeytinlik alandaki yangın evlere sıçradı

İzmir’de zeytinlik alandaki yangın evlere sıçradı

İzmir Balçova’da zeytinlik alanda, henüz bilinmeyen nedenle yagın çıktı. Yakındaki evlere sıçrayan yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alındı.

Edinilen bilgiye göre, zeytinlik alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Bölgeden yükselen dumanları gören vatandaşlar, durumu itfaiye görevlileri ile Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda orman işçisi ve 1 helikopter ile 6 arazöz sevk edildi.

Zeytinlikte çıkan, Molla Gürani Sokak’taki 3 katlı apartmana sıçrayıp, binanın yanmasına neden olan ve güçlükle kontrol altına alınan yangında, apartmanın bahçesinde yaşayan 1’i yavru 2 köpek kurtarıldı. Yaklaşık 1,5 saat süreyle apartmanı saran alevlerden kaçmaya çalışan, 10 yaşındaki ‘Tarçın’ isimli kırma köpeğin gözlerinin üstünde ve vücudunun çeşitli yerlerinde yanıklar oluştuğu görüldü. Yangının kontrol altına alınmasının ardından ‘Tarçın’ teslim alındı. ‘Tarçın’ın veterinere götürüleceği öğrenildi.

YAŞLI KADINI İTFAİYE KURTARDI

Yangının sıçradığı evlerden birinde bulunan yaşlı bir kadın ise itfaiye ekiplerince balkona uzatılan sepetli merdiven yardımıyla kurtarıldı.

Hastaneye kaldırılan kadının sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Askeri lojmanların da bulunduğu bölgedeki yangının diğer evlere sıçramaması için yoğun çaba sarf etti.

Alevlerin itfaiyenin müdahalesiyle kontrol altına alındığı bildirildi.

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR