Japonya’ya Rugby Dünya Kupası’nda bira uyarısı

Japonya’ya Rugby Dünya Kupası’nda bira uyarısı

Rugby Dünya Kupası’na evsahipliği yapacak Japonya’ya, organizasyon komitesinden, bira stoklarının bitip tükenmemesine dikkat etmesi yönünde uyarı geldi.

20 Eylül – 2 Kasım arasında oynanacak Rugby Dünya Kupası’nı ağırlayacak Japon kentleri, aşırı alkol tüketimleriyle meşhur İngiliz ve İrlandalıların başını çekeceği 400 binden fazla uluslararası taraftarın akınına uğrayacak.

Organizasyon komitesi, en çok yabancı ziyaretçinin gelmesi beklenen Japon kentlerinden Sapporo, Hokkaido ve Oita’da otel ve restoran işletmecileriyle toplantı düzenlendi.

Otel ve restoranlardan bol miktarda bira stoklamalarını talep eden komite, biranın tükenmesi halinde, yabancı ziyaretçilerin tepki göstereceği ve bunun sosyal medyada kötü imaj yaratacağı uyarısında bulundu.

Uyarıları dikkate alan işletmeler ve toptancılar ‘bira kıtlığı’ çekilmesi ihtimalini ‘gerçekçi bir sorun’ olarak değerlendirdiklerini belirtti.

Japonya’nın güneybatısındaki Oita kentinin yönetimi, büyük bira üreticisi şirketlerden tedarik sayılarını yükseltmelerini isterken maç sonrası uzun saatler içilmesine izin verecek şekilde mekanların açılış-kapanış saatlerini esnetti.

Japonya’daki bar, restoran ve tavernalar, genellikle, ‘Nomihoudai’ denilen ve “Belli saatler içinde şu fiyata menüden istediğiniz kadar içebilirsiniz” diye sunulan paketler satıyor. Dolayısıyla bira kıtlığı çekilmesi gerçekçi bir sorun halini alıyor.

2015’te İngiltere’de düzenlenen Rugby Dünya Kupası’nda litrelerce bira tüketilmişti.

 

<>
<>

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR