Kadıköy’de ‘#HerŞeyÇokGüzelOlacak’ buluşması

Kadıköy’de ‘#HerŞeyÇokGüzelOlacak’ buluşması

Kadıköylüler, YSK’nın hukuksuz bir şekilde seçimi iptal etmesi ve yeniden seçim kararı alması sonrası ‘#HerŞeyÇokGüzelOlacak’ diyerek bir araya geliyor.

Seçilmiş Başkan Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını YSK’nın hukuksuz bir şekilde iptal etmesine tepkiler çığ gibi büyürken 23 Haziran’da yapılacak seçim öncesi yerellerde buluşmalar sürüyor. ‘#HerŞeyÇokGüzelOlacak’ diyen Kadıköylüler, 22 Mayıs Çarşamba  Saat 20.00’da  Kadıköy Evlendirme Salonu’nda buluşuyor.

Facebook’ta oluşturulan etkinlik sayfasından yapılan açıklama şu şekilde:

“Biz, YSK’nın 31Mart seçim sonuçlarına darbe yaparak yenileme kararına karşı ilk akşamdan bugüne kadar tepki gösteren, sokağa çıkan Kadıköy’lüler, İstanbul’lularız.

23 Haziran’da yapılacak bu seçim artık sıradan bir seçimin ötesinde anlam ifade etmektedir. Zarftan çıkan dört pusuladan sadece bir tanesi usulsüz sayılarak, büyük bir hukuksuzlukla biz İstanbulluların iradesi gasp edildi.

23 Haziran seçimi; yağmaya, talana ve yalana İstanbul’dan dur demek anlamını taşıyacaktır.

Bu çok kritik ve öznel koşulları olan seçime Kadıköy’den demokrasi adına katkı koymanın tüm Kadıköy halkının sorumluluğunda olduğunu düşünüyoruz.

Bugünden 23 Haziran’a kadar bu bağımsız ve birleşik seçim kampanyasında gerçekleşecek çalışmalar sonrasında Kadıköy yerelinde özne olabileceğimiz bir birlikteliği hedeliyoruz.
KHK’lı oldukları gerekçesi ile seçilmiş belediye başkanlarının mazbatalarının verilmemesine, “Her Şey Güzel Olacak” dediği için sanatçıların hedef gösterilmesine, gazetecilerin saldırıya uğramasına, halkın susturulmaya çalışılmasına “ARTIK YETER” diyenler olarak bir araya geliyoruz.

İrademizin gasp edilmesine izin vermeyeceğiz.
İlk olarak 23 Haziran’ı kazanmak ve sonrasında Kadıköy yerelinde söz ve kararın halkta olacağı yeni bir sayfa başlatmak için;

22 Mayıs Çarşamba
Saat 20.00’da
Kadıköy Evlendirme Salonu’nda #HerŞeyÇokGüzelOlacak diyenler olarak buluşuyoruz.

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR