Kaftancıoğlu’ndan 15 Temmuz mesajı: Gerçek manada bir demokrasi bayramı olabilmesi için…

Kaftancıoğlu’ndan 15 Temmuz mesajı: Gerçek manada bir demokrasi bayramı olabilmesi için…

Canan Kaftancıoğlu 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili yaptığı paylaşımda, darbenin gerçek manada bir demokrasi bayramı olabilmesi için “darbenin taşlarını döşeyen, darbecilerle ortaklık eden, öyle ya da böyle darbeye vesile olan herkesin ama herkesin hukuk önünde yargılanması şarttır” dedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili paylaşım yaptı.

Kaftancıoğlu’nun “15 Temmuz’da katledilen ve yaralanan tüm masumların acısını yüreğimde hissettiğim için adalet sadece adalet diyorum daima” dediği paylaşım şu şekilde:

“Halkın iradesine karşı yapılan ve sayısız masum insanı öldüren, yaralayan bir şekliyle etkileyen her durum darbedir. 15 Temmuz darbe gününün ise gerçek manada bir demokrasi bayramı olabilmesi için darbenin taşlarını döşeyen, darbecilerle ortaklık eden, öyle ya da böyle darbeye vesile olan herkesin ama herkesin hukuk önünde yargılanması şarttır. 15 Temmuz’da katledilen ve yaralanan tüm masumların acısını yüreğimde hissettiğim için adalet sadece adalet diyorum daima. Acıyı olabildiğince sağaltan yüzleşebilmeyi sağlayan tek şey adalettir çünkü.”

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR