Türk bayrağına sarılı Fesli Kadir’in cenazesine tepki yağdı!

Türk bayrağına sarılı Fesli Kadir’in cenazesine tepki yağdı!

“Keşke Yunan galip gelseydi” diyen Kadir Mısıroğlu’nun cenazesi Türk bayrağına sarılarak cenaze aracına kondu. Mısıroğlu, cenaze namazının ardından Nasuhi Mehmet Efendi Camii Haziresi’nde toprağa verilecek.

Kadir Mısıroğlu’nun cenazesi Çengelköy’deki evine getirildi. Mısıroğlu’nun ailesi ve yakınları taziyeleri kabul etti. Mısıroğlu’nun tabutu Türk bayrağı ile sarıldı. Ardından cenaze aracına konularak, Büyük Çamlıca Camii’ne götürüldü. Mısıroğlu’nun naaşı burada ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Nasuhi Mehmet Efendi Camii Haziresi’nde toprağa verilecek.

‘Keşke Yunan galip gelseydi’ demişti

Kadir Mısıroğlu, “Keşke Yunan galip gelseydi, ne hilafet yıkılırdı, ne şeriat kaldırılırdı, ne medrese lağvedilirdi.” demişti.

24 Haziran 2018 seçimlerinde bir televizyon kanalında, sokak röportajına katılan vatandaşların, AKP’ye yol ve köprü yaptığı için oy verdiklerini söylemeleri için “Demiyor ki dindar olduğu için rey verdim. Şeriat gelsin de isterse Türkiye batsın ben razıyım” diye konuşmuştu.

‘Atatürk’ü sevenler cenazeme gelmesin’

Mısıroğlu, 31 Ağustos 2017’de Twitter’dan cenazesiyle ilgili vasiyetini açıklamıştı. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın hemen sonrası attığı tweette, “Mustafa Kemal Atatürk’ü sevenler cenazeme gelmesin” yazmıştı.

Atatürk karşıtı söylemleriyle bilinen Mısıroğlu’nun cenazesinin Türk Bayrağına sarılmasına tepki yağdı:

 

 

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR