• Kılıçdaroğlu: Amaçları Gezi Parkı’nın gençlerinden intikam almak, onların hepsi bizim çocuklarımız

  Partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi Davası’na ilişkin, “Dünyanın en demokratik, en renkli eylemlerinden biriydi ama talimatla polisleri saldırttılar” ifadelerini kullandı.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

  Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları:

  Her şey çok güzel oldu ama daha çok güzel olacak. Huzur içinde yaşamak istiyoruz. Yaşam tarzlarımız farklı olabilir ama özgürce yaşamak istiyoruz.

  Kılıçdaroğlu’ndan CHP’li büyükşehir belediye başkanlarına 7 kural

  GEZİ PARKI DAVASI

  Gezi olaylarında kendini gösterdiler, ağaçların kesilmesine karşı çıktılar, hep birlikte mücadele ettiler, dünyanın en demokratik eylemlerinden biriydi… Ama hazmedemediler. Talimat üzerine müdahale edildi. İddianameler hazırlandı, altının boş olduğu ortaya çıktı.

  Osman Kavala’yı tutukladılar. 601 gündür içeride. Ne yaptı bu insanlar? Ağaca sahip çıkmak, yeşile sahip çıkmak demokrasinin olmazsa olmazıdır. Hiç kimse şiddete başvurmadı. FETÖ’cü savcı ve hakimlerin hazırladığı iddianameler vardı. Demokratik hakkınızı neden kullanıyorsunuz diye intikam alacaklar. Osman Kavala diyor ki “madem ki talimat alarak bunları yapmışım, finanse etmişim, bu davanın şüphelisi dahi olmaması biraz garip değil mi?” Amaç Gezi eylemlerine katılan gençlerden intikam almak.

  Gezi olayları Türkiye’nin dünya siyaset tarihine bıraktığı bir mirastır. Tamamı bizim çocuklarımızdır. Kim ne derse desin Osman Kavala boşuna yatıyor, tıpkı Eren Erdem gibi. Ama kimse meraklanmasın, Türkiye’nin önü açıldı. Türkiye’ye demokrasi, huzur gelecek.