Kılıçdaroğlu’na saldıran AKP’li Sarıgün’ün ifadesi  Soylu’nun açıklamalarıyla aynı…

Kılıçdaroğlu’na saldıran AKP’li Sarıgün’ün ifadesi  Soylu’nun açıklamalarıyla aynı…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yumruk atan Osman Sarıgün, ifadesinde neredeyse İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Devlet Bahçeli ile aynı ifadeleri kullanırken, ‘Kılıçdaroğlu PKK destekçisidir söylemlerinden etkilendim, yumruk attım’ dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yumruk attıktan sonra kaçan Osman Sarıgün, Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde yakalandı. Jandarma tarafından sorgulanan Sarıgün, “Kılıçdaroğlu PKK destekçisidir söylemlerinden etkilendim, yumruk attım” dedi.

Cumhuriyet’ten Alican Uludağ’ın haberine göre, Akkuzulu köyünde oturduğunu, tır şoförlüğü yaptığını anlatan Sarıgün, yaşamını yitiren Yener Kırıkcı ile bir akrabalığının olmadığını kaydetti.

Sarıgün, ifadesinde şunları kaydetti:

“Saat 13.00-14.00 sularında Akkuzulu Mahallesi’ne geldim. Akkuzulu’ya geldiğimde şehidin cenaze namazı kılınmıştı. Cep telefonum ile cenaze ve kalabalıkla ilgili su deposu üzerine çıkarak video çektim. Su deposunun üzerinde benim yanımda Hacı Çataltepe, Dursun Kırdı ve Ayhan Onbaşı isimli kişiler de vardı. Çekim yaparken top arabasının arkasında Kemal Kılıçdaroğlu’nu fark edince video çekmeyi bıraktım. Daha öncesinde haber kanallarında izlediğim bir haberde, Kılıçdaroğlu’nun ‘PKK/PYD terör örgütü değildir’ şeklindeki verdiği demeç aklıma gelince Kılıçdaroğlu’na doğru ‘Yuh’ diye yüksek sesle bağırmaya başladım. Ben bağırırken yanımdakiler de yuh diye bağırmaya başladı. Sonrasında Kılıçdaroğlu’nun peşinden gitmek için Hacı ile beraber su deposundan aşağı indik. Top arabasına yaklaştık. Bizim arkamızdan kalabalık bir grup geldi ve ben burada sıkıştım. Sonrasında benim sıkıştığım yerin yan kısmında bir koridor açıldı. O esnada uzun boylu yapılı iki kişi beni omzumdan itekleyip çekil dedi. O esnada arkamdan bir ses duydum. ‘Adam sana vuruyor sen ne duruyorsun’ diye seslendi. Arkama dönüp baktığımda kimin söylediğini göremedim. Yapılan protestolar, Kılıçdaroğlu’na yönelik yuhalamalar ve PKK destekçisi olduğuna dair söylemler beni etkiledi ve Kılıçdaroğlu’nu karşımda görünce sinirlerime hâkim olamayarak sadece bir kez yumruk attım.”

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR