Kılıçdaroğlu’ndan jet yanıt: YSK, haksızlığın, hukuksuzluğun, adaletsizliğin, vicdansızlığın adresi oldu!

Kılıçdaroğlu’ndan jet yanıt: YSK, haksızlığın, hukuksuzluğun, adaletsizliğin, vicdansızlığın adresi oldu!

YSK‘nın Kılıçdaroğlu’na yönelik yaptığı açıklamada “Hakimlerin verdikleri kararlar nedeniyle kişisel olarak hedef gösterilmesi ve itibarsızlaştırılması kabul edilemez” demesinin ardından Kılıçdaroğlu’ndan yanıt gecikmedi. CHP Lideri, “YSK; haksızlığın, hukuksuzluğun, adaletsizliğin, vicdansızlığın adresi oldu” dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, YSK’nın sözlerine yönelik yaptığı açıklamada: “Hakkı, hukuku ve adaleti korumakla görevli olan YSK; haksızlığın, hukuksuzluğun, adaletsizliğin, vicdansızlığın adresi oldu. Onlar hakim sıfatlarının arkasına saklanarak demokrasiyi, adaleti, hakkı gasp edemezler” dedi.

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti: “YSK’nın yedi üyesi hakim sıfatları dururken demokrasiyi katletmeye kalkıştılar. Elbette karşılarında duracağız, susmayacağız. Hakkı, hukuku, adaleti ve vicdanı savunacağız. Onlardan korkmayacağız, yılmayacağız!”.

İşte Kemal Kılıçdaroğlu’nun attığı twetler:

Hakkı, hukuku ve adaleti korumakla görevli olan YSK; haksızlığın, hukuksuzluğun, adaletsizliğin, vicdansızlığın adresi oldu. Onlar hakim sıfatlarının arkasına saklanarak demokrasiyi, adaleti, hakkı gasp edemezler.

— Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) 8 Mayıs 2019

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR