Çok Okunanlar

Cem Karaca, Mahsuni Şerif ve Neşet Ertaş'ın şarkı sözleri sakıncalı görüldü!

'55 milletvekiliyle yeni bir parti kurulabilir'

Skandal seçim iddiası: Merkezden planlanan bir organizasyon var!

Kuran-ı Kerim'in Türkçe mealine yasak!

Sözcü davasında mahkeme ilk kararını açıkladı

Bir zamanlar FETÖ güzellemesi yapıyordu... 'Gezicilerin başları kesilmelidir'

Yandaş A Haber kanalındaki programında Mehter marşları eşliğinde yaptığı şovlarıyla bilinen sunucu Erkan Tan, Takvim‘deki yazısında Gezi Direnişi'ne katılanların “başlarının kesilmesini” istedi. Sosyal medya kullanıcıları Tan'a bir zamanlar FETÖ güzellemesi yaptığı görüntüleri ile tepki verdi.

Fransa’daki sarı yeleklilerin protesto gösterilerini köşesine taşıyan Tan, olayları Türkiye’ye taşımak isteyenlerin de olduğuna dikkat çekmek isterken, konuyu Gezi Direnişi’ne getirdi. O dönem eylemlere katılan milyonları bildik yalanlarla karalamaya çalışan yandaş isim “Silah sıktılar. Taş attılar. Molotof kokteyli attılar. Sadece kamu mallarına değil; binlerce sivil vatandaşın malına mülküne zarar verdiler. Bu nedenle başları kesilmelidir.” dedi.

'Gezicilerin başları kesilmelidir' diyen Erkan Tan'a 'FETÖ' hatırlatması!

 

Tan yazısında cinsiyetçi bir dille çirkefliğe başvurmayı da ihmal etmeyerek “Bu saatten sonra, Türkiye’de Sarı Yelek hayali kuranların sonu, Sarı Etek olur… ” ifadelerini kullandı.

Yazıdaki ilgili bölüm şöyle:

“Fransa yanıyor ise Türkiye de yansın diye içlerinden geçirenler yok mu…? Sokaklara çıkalım, ortalığı yakıp yıkalım, ekonomiyi felç edelim, polislere düşmana saldırır gibi saldıralım diye yanıp tutuşanlar yok mu…? Gezi olayları esnasında, CHP’nin ve HDP’nin çok sevdiği çapulcular, seçilmiş hükümeti devirebileceklerini zannetmediler mi…? Emperyalist yamyamlarca desteklenmediler mi…? Ülkemizde, Osman Kavala başta olmak üzere, bazı iş adamları ve holdingler bu alçakları açıkça desteklemediler mi…? DHKP-C, PKK, FETÖ mensubu kahpeler ile birlikte davrandılar. Devlete baş kaldırdılar.
Silah sıktılar. Taş attılar. Molotof kokteyli attılar. Sadece kamu mallarına değil; binlerce sivil vatandaşın malına mülküne zarar verdiler. Bu nedenle başları kesilmelidir. Bu saatten sonra, Türkiye’de Sarı Yelek hayali kuranların sonu, Sarı Etek olur… Bu cümleyi fakir kardeşinize Alim Koptur adlı seyircimiz göndermiş… Çok hoşuma gitti. Sizler ile paylaşmak istedim….”

EKRANLARDA FETÖ'YE ÇAĞRI YAPIYORDU: YÜREĞİMİZ BURUK...

Yandaş A Haber kanalındaki programında Mehter marşları eşliğinde yaptığı şovlarıyla bilinen sunucu Erkan Tan, bir zamanlar ekranlarda Fetullah Gülen'e güzellemeler yaparak "yüreğimiz buruk, dönün artık özledik" çağrısı yapıyordu. Aynı Erkan Tan, birkaç yıl sonra ise yandaş A Haber kanalında Fetullah Gülen için "Terörist başı Fetullah Gülen " demeye başladı. Sosyal medyada Erkan Tan'ın Takvim‘de yer alan yazısında Gezi Direnişi'ne katılanların “başlarının kesilmesini” isteğine Tan'ın FETÖ'yü öven görüntüleri paylaşılarak tepki gösterildi.

'BANA KÜFÜR EDİN'

FETÖ iddianamelerinde “Adamlarını farklı alanlarda mevzilendiren ve örgüt elemanlarının deşifre olmaması için" örgüt elebaşısı Fetullah Gülen’in ‘Bana açıkça galiz bir şekilde küfür edin/ edebilirsiniz’ ifadeleri yer almıştı...
 

İlgili Haberler

Medya

Sözcü davasında neler oluyor: Hakimden, Emin Çölaşan'a ‘yazılarınızı neden değiştirdin' sorusu

Medya

Sözcü davasında mahkeme ilk kararını açıkladı

Medya

Gazeteci Seda Taşkın tahliye edildi

Medya

A Haber'de gizemli ‘profesör': Kim olduğu bilinmiyor

Medya

Yandaşa dokunan yanıyor!

Medya

'Medya üzerindeki baskının artmasının sonuçları Türkiye açısından çok dramatik olur'

Medya

Küçük Tetikçi Sözcü'ye kayyum atanacağı tarihi verdi

Medya

'Gezicilerin başı kesilsin' diyen Erkan Tan: Kılıçdaroğlu cehenneme gidecek

Medya

Küçük Tetikçi: Sözcü gazetesine kayyum...

Medya

Gerici Akit, yine nefret kustu! 

Medya

Bir dönem kapanıyor

Medya

Star TV'den 'Atatürk sansürü' iddiasına yanıt: Duyduğumuz derin saygıdan...