Star Gazetesi’ne Necip Fazıl Kısakürek ''ihtarnamesi''

Necip Fazıl Kısakürek Kültür ve Araştırma Vakfı (NFKKAV) Star Gazetesi tarafından düzenlenen “Necip Fazıl Ödülleri”nin, Necip Fazıl’ın fikir, estetik dünyasına yabancı ve manevi mirasını hiçe sayan tahrif ve tahkir edici bir üslupla yürütüldüğünü” beyan ederek Star Gazetesi’ne ihtarname gönderdi.

NFKKAV tarafından yapılan kamuoyu duyurusunda, mahkemenin talebi haklı bulduğu ve “Necip Fazıl Ödülleri” programına engelleyici ihtiyatı tedbir kararı aldığını belirtti. Fakat aynı mahkemenin daha sonra ihtiyatı tedbir kararını kaldırdığı belirtildi.

NFKKAV açıklamasında mahkemenin “hukukun üstünlüğü”ne değil “gücün üstünlüğü”ne itibar ettiği belirtilirken, Star Gazetesi avukatlarının vakıf avukatları tarafından gelen “görüşme” taleplerine, “patronumuz Ankara’da ve en tepede, nasıl gelsin” cevabını verdiği ifade edildi.

Necip Fazıl’ın ismini, eser ve davasını, siyasi menfaatler uğruna kullanıldığı belirtilirken Necip Fazıl’ın ailesi ve vakfın Necip Fazıl’ın ismiyle ödül programı düzenlenmesini kabul etmedikleri ve şiddetle reddettikleri ifade edildi.

Star Gazetesi ödül törenini 21 Aralık'ta yapacağını ilan etti.

İşte o açıklama:

YAZARLAR