Çok Okunanlar

Küba ordusundan Venezuela'ya destek açıklaması

Yazgülü Aldoğan yeni gazetesinde: Göreve çağırdılar, geldim

Posta gazetesi ile yolları skandal bir şekilde ayrılan Yazgülü Aldoğan, Cumhuriyet gazetesinde yazmaya başladı. Aldoğan, gazetedeki ilk yazısında "Göreve çağırdılar geldim." dedi.

Posta gazetesindeki köşesi kapatılan Yazgülü Aldoğan Cumhuriyet gazetesindeki yönetim değişikliği ardından gazete yazarları arasına katıldı. Aldoğan, bugün gazetede yayımlanan ilk yazısında, "Göreve çağırdılar geldim. Yazılarımın içeriğine karışmayın, yeter dedim. Zaten öyle yapacaklarını bilmesem de gelmem. İnternette yazmaya devam ederim" dedi.

Aldoğan'ın Cumhuriyet gazetesinde yayımlanan yazısında, "Bu benim için bıraktığım iş yerine bulduğum başka bir iş değil, bu bir görev. Bu Cumhuriyet’e omuz verme, özgür ve bağımsız medyayı ayakta tutma, okurla gazeteyi tekrar barıştırma, güven duymasını sağlama görevi, nihayet söylemek istediğini satır aralarında kamufle etmeden yazabilme yeri!" ifadelerini kullandı. 

"GAZETECİLER GİTMEZ, ÇAĞRILIR"
Cumhuriyet gazetesi için, "En önemlisi de, burada ironi yaptığım zaman anlayacak, satır aralarını okuyacak, canımı yaktıkları zaman benim için ağlayacak, her rastladıklarında 'Siz Cumhuriyet’te yazmalısınız, biz sizi sadece internetten okuyoruz' diyen bir okurla buluşacak olmak. diyen Aldoğan şunları kaydetti:

"Ve ben her seferinde 'Gazeteciler gitmez ki, çağrılır' derdim. Göreve çağırdılar geldim. Yazılarımın içeriğine karışmayın, yeter dedim. Zaten öyle yapacaklarını bilmesem de gelmem. İnternette yazmaya devam ederim. Ama bir gazetede, kâğıtta yazmam niye gerekli biliyor musunuz? Beni dört duvarların arasında okuyan, yazı günümü, özgürlüklerini bekledikleri gibi bekleyen çok okurum var. Onlar için, dışarıdan gelen bir umut, bir selam, onların sesi olmam. Onların interneti yok ama gazete satın alma hakkı var. Ve ben onlara da ulaşmak istiyorum. Ve işte, bütün bunlar için, bir gazetecinin hayalindeki yerde, nihayet buradayım. Sonunda kavuştuk!"

İlgili Haberler

Medya

Gericiler bu sefer yogayı hedef aldı! Yoga hiç masum değil

Medya

'Man Adası belgeleri'ne yasak! Erdoğan'ın siyasi kariyerini etkileyecek 'itham'

Medya

Ankara Barosu'ndan, gerici Akit'e: 'Selüloz israfı'

Medya

Kanal D Ana Haber'in özrü kabahatinden büyük oldu!

Medya

Gazeteci Salih Turan tutuklandı

Medya

Gerici Yeni Akit bu sefer de sanat eserlerini sansürledi!

Medya

MHP'li üye, FOX TV'ye verilen cezaya şerh koydu

Medya

Erdoğan'ın 'Çay' sözlerine, Şener Şen'li Yeşilçam göndermesi

Medya

Türkiye yandaş medyaya güzel... 4 yılda bir her seçim zamanı aynı asparagas haber

Medya

Gazeteci Nurcan Baysal YouTube kanalı açtı: Buyurun 7 bin yıllık memleketimin hali

Medya

Murat Gezici ile Yavuz Oğhan arasında 'anket' tartışması

Medya

Yandaş gazete 4 yıl arayla Trakya'da doğalgaz buldu!