• Merdan Yanardağ: Alçakça saldırının sorumlusu AKP’dir!

  TELE1 ve ABC Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun şehit cenazesinde uğradığı saldırıya dair açıklamalarda bulundu.

  TELE1 ve ABC Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ sosyal medya hesabından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun uğradığı saldırıya dair ‘Alçakça saldırının sorumlusu AKP iktidarıdır’ ifadelerini kullandı.

  Yandaş medyanın provokasyonlarına değinen Yanardağ, muhalefeti ve Kılıçdaroğlu’nu her fırsatta hedef gösteren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da saldırının sorumlularından biri olduğunu vurguladı.

  ‘HANGİ MESAJ’

  Hulusi Akar’ın kalabalığa seslenirken kullandığı ifadelerin sıkıntılı olduğunun altını çizen Yanardağ,

  ‘Kılıçdaroğlu’nun götürüldüğü evin önünde toplanan birkaç yüz kişilik saldırgan güruhu dağıtıp gözaltına almak yerine onlara, “mesajınızı verdiniz şimdi sükunetle dağılın” diyen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “hangi mesaj” sorusuna yanıt vermelidir. Bu onaylama dilidir. Tam bir skandal’ ifadeleriyle Akar’ın açıklamalarını eleştirdi.

  ‘CHP PROTESTO ÇAĞRISI YAPMALIDIR’

  Ankara Valiliği’nin yapmış olduğu açıklamaya ve saldırıyı ‘protesto’ olarak değerlendirmesini değinen Yanardağ, ‘CHP bütün Türkiye’de saldırıyı protesto etmelidir. O zaman neyin protesto neyin linç girişimi olduğu anlaşılacaktır’ ifadelerini kullandı.