Microsoft Excel ile oyun oynamak mümkün

Microsoft Excel ile oyun oynamak mümkün

Microsoft Excel iş dünyasının vazgeçilmez uygulamalarından biri. Bu tablolama uygulamasıyla farklı formüller üzerinden, her türlü veri uygulamasını geliştirmek mümkün oluyor.

Ancak şimdi canı çok sıkılan ve boş vakti olan meraklı bir kullanıcı, Microsoft Excel ’in yeteneklerini kullanarak, oynanabilir bir Civilization oyunu geliştirdi. “Cell”ivization ismi verilen oyun, bir gamejam sırasında, tek gün içinde geliştirildi.

“s0lly’s [CELL]IVIZATION” ismini alan oyun şimdilik çok basit özelliklere sahip. Temel olarak bir yerleşim birimi kurup rakibe saldırmak üzerine kurulu.

Geliştiricisi şimdi oyuna bir yapay zeka eklemeyi, ayrıca oyuncunun tercih edebileceği seçeneklerini de geliştirmeyi planlıyor. Böylece savaşçı bir medeniyet kurabileceği gibi, tamamen barış ve ticaret üzerine bir medeniyet geliştirmek de mümkün olacak.

Oyun itch.io üzerinde ücretsiz şekilde indirime açık. Dileyen Excel kullanıcıları dosyayı indirip açarak oyunu oynamaya başlayabilir. Yalnız iş yerinde oynamaya niyetliyseniz, dikkat edin patronunuz veya müdürleriniz görmesin.

Eylül ayında vizyona girecek yerli filmler

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR