Öcalan’ın avukatlarından açıklama: HDP kararı kendi verecektir

Öcalan’ın avukatlarından açıklama: HDP kararı kendi verecektir

Abdullah Öcalan’ın İmralı Cezaevi’nden Doç. Dr. Ali Kemal Özcan aracılığı ile yaptığı açıklamaya ilişkin Asrın Hukuk Bürosu bilgi paylaştı. Öcalan’ın avukatları tarafından yapılan açıklamada Öcalan’ın “HDP’nin kendi yolunu koruması gerektiğini ve kararlarının kendilerinin vereceğini” çağrısı yer aldı.

Öcalan’ın mektubunu açıklayan Ali Kemal Özcan: Öcalan yerli ve milli bir şahsiyettir

İmralı Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’nde bulunan Abdullah Öcalan ile 18 Haziran’da yapılan görüşmenin detaylarını açıklayan avukatlar, “HDP’nin kendi yolunu koruması gerektiğini ve kararlarının kendilerinin vereceğini” söyledi.

Avukatlar tarafından yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

‘KARARI HDP VERECEKTİR’

“Sayın Öcalan HDP’de vücut bulan demokratik ittifak anlayışının güncel seçim tartışmalarına taraf ve payanda yapılmaması gerektiğini ifade ederken toplumsal uzlaşıyı kast ettiğini, kutuplaştırmaya, ikili duruma tuz biber olunmaması gerektiğini söylemiştir. Kutuplaşma siyasetinin hakaret söylemleri ve demagoji ile bir çatışma ve savaş siyaseti olduğunu, HDP’nin kendi yolunu koruması gerektiğini düşünmektedir. Bu hususların HDP ile görüşülmesini ve tartışılmasını söylemiş, bununla birlikte siyasi bir parti olarak HDP’nin çalışmalarını HDP’nin kendisinin yaptığını ve kararlarını da HDP’nin vereceğini belirtmiştir.”

AKP, AA ve İHA aracılığıyla ‘Öcalan’a sarıldı, HDP’den jet yanıt: Bir daha söyle İstanbul!

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR