OnePlus One akıllı telefonu, hiç beklenmedik bir kazaya neden oldu

OnePlus One akıllı telefonu, hiç beklenmedik bir kazaya neden oldu

Son dönemlerin en fazla ortaya çıkan sorunlarından bir tanesini de cihazların alev alma problemi olduğu ifade edilebiliryor. OnePlus bu habere konu olan OnePlus One ürünü ile son üreticilerden oldu.

OnePlus One modelinde bir akıllı telefona sahip olan Hintli kullanıcı, gece kötü bir koku almaya başladığını söyledi. Odaya gittiğinde akıllı telefonun aniden alev aldığını ve neredeyse yangın çıkacağını söyledi. Eğer bu kullanıcı erken fark etmeseydi, belki de akıllı telefon büyük bir yangına neden olacaktı.

Elektronik cihazların durduk yere alev alması özellikle de son dönemlerde en çok rastlanan sorunlardan birisi haline geldi. Örneğin MacBook cihazları sırf alev alma sorunu nedeniyle geri çağrılmıştı.

Her ne kadar elektronik cihazların kendiliğinden yandığı sanılsa bile esas problemin batarya kaynaklı olduğunu söyleyebiliriz. Uzun bir süre kullanılan bataryalar, belirli bir aşamadan sonra şişmeye başlıyor. Şişen batarya, yanlış elektrik tepkimeleri sonucunda cihazın alev almasına neden oluyor.

OnePlus Hindistan şubesi, kullanıcıya ulaştıklarını ve çok hızlı bir şekilde olaya müdahil olduklarını ifade etti. Ayrıca sorunun araştırılacağını ve kullanıcı ile irtibatta kalacaklarını söyleyen şirket yetkilileri, kullanıcıların içini ferahlattı. Sizler de buna benzer problemler yaşadıysanız yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

1500 TL altı en iyi akıllı telefonlar 2019 Temmuz

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR