Online insan sayısı 3.8 milyara ulaştı

Online insan sayısı 3.8 milyara ulaştı

BOND İnternet Trendleri Raporu karşımıza son derece ilginç sonuçlar çıkardı ve online insan sayısı Dünya genelinde hangi ülkelere dağılım gösterdiği de ortaya çıktı. İşte haberimizin detayları.

Online insan sayısı 3.8 milyara ulaştı . Facebook, Amazon ve Google gibi şirketler insanların en çok online olduğu kuruluşlar içerisinde yer alıyor. Üstelik tüm bu büyük şirketlere ek olarak binlerce sosyal medya uygulaması ve tarayıcı sistemlerini de ekleyebiliriz. Karşımıza çıkan bu tablo, ilerleyen yıllarda 3.8 milyar olan online kişi sayısının daha çok artacağını gösteriyor.

İnternet kullanımının düzenli olarak arttığını düşünebilirsiniz. Ancak araştırma yapan şirket, tam olarak böyle düşünüyor. Bazı yerlerde internet kullanımı artış gösterirken bazılarında da azalmaya devam ediyor. Örneğin Orta Doğu ülkelerinde internet kullanım oranı gittikçe artarken, Asya bölgesinde durum tam tersi.

En çok hangi ülke insanlarının online olduğuna da bakmak gerekiyor. Kullanıcı sayısının %21’i Çin’deyken, yüzde 12’sini Hindistan Oluşturuyor. ABD ise Dünya genelindeki kullanıcıların %8’ine tekabül ediyor. Ayrıca raporla ilgili en ilginç sonuçlardan birisi de, ABD’de kullanıcıların artış göstermemesi oldu.

Birçok kişinin internet ile ilgili daha duyarlı olması ve genel olarak sosyal medya hakkında oluşan olumsuz algı rakamları etkiledi. Uzmanlar dijitalleşme arttıkça, hem üreticilerin hem de tüketicilerin çok daha büyük yararlar elde edebileceğini ifade ediyor.

Samsung Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10 Pro’yu bekliyoruz

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR