Ordu Valisi Yavuz, CHP ve İmamoğlu’na küfür edip T.C.’yi küçümsemiş

Ordu Valisi Yavuz, CHP ve İmamoğlu’na küfür edip T.C.’yi küçümsemiş

CHP’nin sandıkta kazanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Ordu’da yaşadığı VIP tartışmasının ardından Ordu Valisi Seddar Yavuz’a hakaret iddialarının ardından Yavuz’un İmamoğlu ve CHP heyeti hakkındaki skandal sözler sarfettiği ortaya çıkmıştı. Son olarak valinin heyete hitaben yaptığı konuşmada valinin hakaret sözlerinin tutanağı ortaya çıktı.

AKP’nin YSK eliyle mazbatasını iptal ettirdiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Karadeniz gezisinin ardından ordu havaalanında ordu valisine hakaret ettiği iddia edilmişti. Tam bu tartışmalar sürerken Ordu Valisi’nin CHP ve Ekrem İmamoğlu’na küfür ettiği ortaya çıktı.

Ordu Valiliği tarafından, 10 Mayıs 2019 günü engelliler haftası kutlamasında konuşan Ordu Valisi Seddar Yavuz’un, Ekrem İmamoğlu ve CHP yönetimine yönelik kullandığı küfürlü sözlerin tutanağı ortaya çıktı.

Türkiye Engelliler Konfederasyonu Ordu İl Meclis Başkanı Ümit İşbakan, kaleme aldığı tutanakta ordu valisi Seddar Yavuz CHP ve İmamoğlu için skandal ifadeler kullanırken, İmamoğlu’na destek verenler için İmamoğlugiller ve T.C. ibaresi için ‘çok da önemli değil’ dediği görüldü.

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP, Ordu Valisi’nin bu sözleriyle ilgili yasal haklarını arayacağı bildirdi.

Ramazan Bayramı’nda Karadeniz’e ziyaretlerde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Ordu Havalimanı’nda Vali’nin talimatıyla VIP’ye alınmamıştı. İmamoğlu’nun Ordu Valisi Seddar Yavuz’a hakaret ettiği iddia edilmişti.

İşte küfürün tutanağı

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR