Çok Okunanlar

CHP, üç büyükşehir için kararını verdi

Üniversite hocalarına Osman Kavala operasyonu: Çok sayıda gözaltı var

BBC muhabiri, Türk medyasındaki yalan ve komplo haberleri yazdı

Gözaltına alınan akademisyenler kimdir?

MHP'li vekilden AKP'ye uyarı: Sokak alarm veriyor

Ahmet Şık'tan Erdoğan'a: Hiç utanmadan 'çözüm sürecini HDP bitirdi' diyor

Halkların Demokratik Partisi İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Ahmet Şık, Diyarbakır mitinginde konuştu. Şık, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın “Kadın da olsa çocuk da olsa gereken yapılacaktır” sözlerini hatırlatarak "Sonra çıkıp kardeşlikten bahsediyor. Bir yanında Bahçeli, bir yanında Çiller, ama hiç utanmadan, yüzü kızarmadan “çözüm sürecini HDP bitirdi” diyor" dedi.

Cumhuriyet davasında 434 gün cezaevinde kalan Şık, AKP'nin İstanbul Yenikapı'da düzenlediği mitinge faili meşgul cinayetlerin yoğun olarak yaşandığı dönemin başbakanı Tansu Çiller'in katıldığını hatırlatarak, "Çünkü artık birbirlerine mecburlar, birbirlerine demir zincirlerle bağlılar. Halkların Demokratik Partisi’nin temsil ettiği ses sıkışıp boğulsun istediler. Ama onlara ve yaptıkları bunca kötülüğe rağmen bu ülkede güvercinler, barışın sesini köy köy, kasaba kasaba, şehir şehir dolaştırdılar" dedi.

Tutuklu bulunan önceki eş başkanlar Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ ile milletvekilleri, gazeteci ve öğrencilere selam gönderen Şık "Bir oy Demirtaş’a, bir oy Halkların Demokratik Partisi’ne" istedi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "Ağzında idam, hayalinde Bahçeli’nin ipi, meydan meydan meydan dolaştığını" ifade eden Şık, " Analarımızın gözyaşlarını ayrıştırmak istediler.Bizi birbirimize kırdırtmak istediler. Ülkemizi ırkçılıkla, milliyetçilikle, kindarlıkla bölmek istediler. Ama işte, bir kez daha yan yanayız, beraberiz! Ve biliyoruz ki biz yan yana durursak analarımızın sırtına kamçıyla harita çizenlerin de, Menfaatleri için bu ülkenin gencecik yoksullarını ölüme gönderenlerin de sonu gelir" diye konuştu.

'SONLARININ GELDİĞİNİ BİLİYORLAR'
İktidar partisi için "Sonlarının geldiğini biliyorlar, o yüzden korku, telaş, panik içindeler" diyen Şık, "Hepimiz biliyoruz: Savaştan, kandan beslenen bu menfaat çetelerinin sonu geldi. Bu çetelerin sözcülüğünü üstlenen, gönlü barıştan yana insanları yalanlarıyla uyuşturmaya çalışan onlarca kiralık kalem var.Tasmalarını kim tutuyorsa onun sesi oluyorlar. Bu haysiyetsizlerin, bu zalimlerin sizin karşınıza çıkacak yüzleri yok" dedi.

Şık, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın “Kadın da olsa çocuk da olsa gereken yapılacaktır” sözlerini hatırlatarak "Sonra çıkıp kardeşlikten bahsediyor. Bir yanında Bahçeli, bir yanında Çiller, ama hiç utanmadan, yüzü kızarmadan “çözüm sürecini HDP bitirdi” diyor" diye konuştu.

"Barışın sesini kısamadılar"

7 Haziran 2015 seçiminden önce sonra yaşanan patlamaları hatırlatan Şık, "Ama ne yaptılarsa olmadı! Barışın sesini kısamadılar. Halkların coşkun selini durduramadılar. Kararlığımız zalimleri ürkütüyor" dedi. 

 

 

 

 

 

 

 

İlgili Haberler

Politika

Ankara'da gözaltına alınan üç SGDF'li tutuklandı

Politika

Muharrem İnce'nin Kılıçdaroğlu'na ne söyleyeceği açıklandı

Politika

Demirtaş: Seçim bitti ketıl gitti denmesin

Politika

HDP'den CHP'ye İstanbul adayı önerisi...

Politika

Demirtaş'ın AİHM başvurusu 20 Kasım'da karara bağlanacak

Politika

MHP'de kesinleşen adaylar belli oldu! İşte listesi...

Politika

Gözaltıda skandal gerekçe: Suçu muhalif gazeteci Çelikkan'ın eşi olmak

Politika

Şişli Belediye Başkan Yardımcısının öldürülmesi davasında tahliye

Politika

Eski MİT'çi Basri Aktepe hakkında yakalama kararı

Politika

Akademisyenlerin gözaltına alınmasına bir tepki de TÜSİAD'dan

Politika

Akademisyenlere gözaltı... Suçlama: ‘Duran Adam'ı getirdiler

Politika

Avrupa Konseyi'nden ikinci 'Osman Kavala' operasyonuna tepki