unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Ahmet Şık'tan Erdoğan'a: Hiç utanmadan 'çözüm sürecini HDP bitirdi' diyor

Halkların Demokratik Partisi İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Ahmet Şık, Diyarbakır mitinginde konuştu. Şık, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın “Kadın da olsa çocuk da olsa gereken yapılacaktır” sözlerini hatırlatarak "Sonra çıkıp kardeşlikten bahsediyor. Bir yanında Bahçeli, bir yanında Çiller, ama hiç utanmadan, yüzü kızarmadan “çözüm sürecini HDP bitirdi” diyor" dedi.

Cumhuriyet davasında 434 gün cezaevinde kalan Şık, AKP'nin İstanbul Yenikapı'da düzenlediği mitinge faili meşgul cinayetlerin yoğun olarak yaşandığı dönemin başbakanı Tansu Çiller'in katıldığını hatırlatarak, "Çünkü artık birbirlerine mecburlar, birbirlerine demir zincirlerle bağlılar. Halkların Demokratik Partisi’nin temsil ettiği ses sıkışıp boğulsun istediler. Ama onlara ve yaptıkları bunca kötülüğe rağmen bu ülkede güvercinler, barışın sesini köy köy, kasaba kasaba, şehir şehir dolaştırdılar" dedi.

Tutuklu bulunan önceki eş başkanlar Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ ile milletvekilleri, gazeteci ve öğrencilere selam gönderen Şık "Bir oy Demirtaş’a, bir oy Halkların Demokratik Partisi’ne" istedi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "Ağzında idam, hayalinde Bahçeli’nin ipi, meydan meydan meydan dolaştığını" ifade eden Şık, " Analarımızın gözyaşlarını ayrıştırmak istediler.Bizi birbirimize kırdırtmak istediler. Ülkemizi ırkçılıkla, milliyetçilikle, kindarlıkla bölmek istediler. Ama işte, bir kez daha yan yanayız, beraberiz! Ve biliyoruz ki biz yan yana durursak analarımızın sırtına kamçıyla harita çizenlerin de, Menfaatleri için bu ülkenin gencecik yoksullarını ölüme gönderenlerin de sonu gelir" diye konuştu.

'SONLARININ GELDİĞİNİ BİLİYORLAR'
İktidar partisi için "Sonlarının geldiğini biliyorlar, o yüzden korku, telaş, panik içindeler" diyen Şık, "Hepimiz biliyoruz: Savaştan, kandan beslenen bu menfaat çetelerinin sonu geldi. Bu çetelerin sözcülüğünü üstlenen, gönlü barıştan yana insanları yalanlarıyla uyuşturmaya çalışan onlarca kiralık kalem var.Tasmalarını kim tutuyorsa onun sesi oluyorlar. Bu haysiyetsizlerin, bu zalimlerin sizin karşınıza çıkacak yüzleri yok" dedi.

Şık, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın “Kadın da olsa çocuk da olsa gereken yapılacaktır” sözlerini hatırlatarak "Sonra çıkıp kardeşlikten bahsediyor. Bir yanında Bahçeli, bir yanında Çiller, ama hiç utanmadan, yüzü kızarmadan “çözüm sürecini HDP bitirdi” diyor" diye konuştu.

"Barışın sesini kısamadılar"

7 Haziran 2015 seçiminden önce sonra yaşanan patlamaları hatırlatan Şık, "Ama ne yaptılarsa olmadı! Barışın sesini kısamadılar. Halkların coşkun selini durduramadılar. Kararlığımız zalimleri ürkütüyor" dedi. 

 

 

 

 

 

 

 Çok Okunanlar

Trump'tan, Erdoğan'a tehdit

'Erdoğan, Türkiye'yi varoluşsal bir çöküşe götürüyor'

İşte Muharrem İnce'nin topladığı imza sayısı

CHP'deki kurultay çağrısında Böke ve Cihaner de safını belli etti

Adnan Oktar'ı savunan Nagehan Alçı'dan dönüş

İlgili Haberler

Politika

Yandaş gazeteden Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na transfer

Politika

FETÖ firarisi Emre Uslu'dan mesaj: OHAL kalktı diye ortaya çıkmayın

Politika

Muharrem İnce'den AKP Sözcüsü Ünal'a yanıt

Politika

Eski Cumhurbaşkanı Hatemi: İranlı reformistler, rejimin emniyet sübabıdır

Politika

'Bedelli askerlik' parasını ödemek için ilginç yol: İşte o ilanlar

Politika

'Yeni sistemin meyvelerini tatma konusunda sabırsızız'

Politika

Merdan Yanardağ: 'Rabbim beni affetsin' diyor, bu millet sizi affetmeyecek!

Politika

'Eren Erdem'e hapis cezası verildi'

Politika

CHP'den AKP'li Ünal'a sert tepki

Politika

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ekonomiden Sorumlu Başdanışmanı görevinden istifa etti!

Politika

Anayasa Mahkemesi'nden üç siyasi parti hakkında 'kapatma' kararı

Politika

CHP'de imza hareketliliği sürüyor: Son durum ne?