Çok Okunanlar

Arşiv unutmaz! AKP adayının arşivinden 'FETÖ' çıktı

Erdoğan geneleve gitti, Menzilcilerin kahvesinden kovuldu...

Yargıdan yeni tip suç icadı: 'Osmanlı soyundan gelenleri aşağılama'

Beyaz eşya 'kriz' yıllarına döndü

Cinsel ilişki vaadiyle kandırıp...

'Bayrama da tecritte giriyorlar'

CHP eski milletvekili Barış Yarkadaş, Enis Berberoğlu'nun 431, Eren Erdem'in ise 53 gündür tecritte olduğunu söyledi.

CHP İstanbul eski Milletvekili Barış Yarkadaş, CHP İstanbul Milletvekilli Enis Berberoğlu'nun 431, CHP Parti Meclis Üyesi Eren Erdem'in ise 53 gündür tecritte olduğunu hatırlattı. 

CHP'nin tutuklu milletvekili ve PM üyelerinin cezaevi koşulları hakkında açıklama yapan Barış Yarkadaş, "AKP yöneticileri bunca zulmün sorumlusuyken, gönül rahatlığıyla nasıl bayram kutlayacaklar?" diye sordu. 

'SANKİ DUVARLARA SESLENİYORUZ...'

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun İstinaf Mahkemesi'nin verdiği "Hakkında hiçbir delil yoktur, Berberoğlu casus değildir" kararına rağmen cezaevinde tutulduğunu belirten Yarkadaş, "431 gündür vicdanlara değil, sanki duvarlara sesleniyoruz. AKP'nin yargı düzeninde hukuk da yok; adalet de vicdan da" tepkisini gösterdi.

'İZZET ÖZGENÇ'E KULAK VERİN'

AKP iktidarı döneminde yeniden düzenlenen Türk Ceza Kanunu'nun mimarlarından YÖK eski üyesi, Ceza ve Ceza Usul Hukuku Profesörü İzzet Özgenç'in de Berberoğlu'nun tutukluğunun hukuk dışı olduğuna vurgu yaptığını belirten Yarkadaş, bir radyoya yaptığı açıklamada şunları vurguladı: 

"İzzet Özgenç, arkadaşımız Enis Berberoğlu'nun hukuk dışı bir yöntemle cezaevinde tutulduğunu ve Yargıtay'ın tutukluluğun sürmesine yol açan kararının yanlış olduğunu söylüyor. Sayın Özgenç, mevcut TCK'nın mimarlarından... Dolayısıyla yasa yapıcı sayılır... Berberoğlu'nun dosyasını önümüzdeki günlerde müzakere edecek Yargıtay 17. Ceza Dairesi'nin, bu uyarıları dikkatlice okumasını tavsiye ediyorum."

'VEKİLLERE İZİN VERİLMİYOR'

CHP PM Üyesi Eren Erdem'in de "kin ve intikam operasyonu" çerçevesinde tutuklandığını ve 53 gündür cezaevinde olduğunu belirten Yarkadaş, şöyle konuştu:

"Her iki arkadaşımız da tecrit koşullarını yaşıyor. Berberoğlu kendisine yönelik hukuksuzluğu protesto ettiği için kimseyle görüşmüyor. On kişilik koğuşta tek başına kalıyor. Bir süredir ilaçlarını da kullanmıyor... Eren Erdem de üç kişilik hücrede tek başına tutuluyor. Milletvekillerinizin ziyaretine ise izin verilmiyor. Bunun anlamı keyfiyetttir... Bunun anlamı tecrittir... Arkadaşlarımız hukuk dışı uygulamalar yüzünden bayrama da tecritte giriyor. Keza Antalya'da 24 Haziran seçimleri sonrası YSK'yı protesto eden beş arkadaşımız da hala cezaevinde tutuluyor. Tüm bunların CHP'yi sindirme operasyonunun bir parçası olduğunu görüyoruz."

Yarkadaş "Demokrasi için bedel ödeyen arkadaşlarımız, tüm baskılara rağmen, diz kırmıyor, boyun eğmiyor ve zalimleri sevindirmiyor" ifadesini de kullandı.

İlgili Haberler

Politika

Erdoğan'ın eski danışmanı Yeni Şafak'tan ayrıldı: Evet kaçıyorum

Politika

Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı Kadir Mısıroğlu hakkında soru sormak yasak!

Politika

Partisinden aday gösterilmeyen AKP'li başkan: 'Kripto AKP'liler, hainler'

Politika

Erdoğan geneleve gitti, Menzilcilerin kahvesinden kovuldu...

Politika

Arşiv unutmaz! AKP adayının arşivinden 'FETÖ' çıktı

Politika

CHP ve İyi Parti bazı il ve ilçelerde anlaşamadı

Politika

Mansur Yavaş projelerini tek tek açıkladı: Ankara için 2050 yılını planlıyoruz

Politika

Ekrem İmamoğlu, 'ikinci metrobüs' projesini açıkladı

Politika

Erdoğan Trump ile görüştü: Koordine artırılacak

Politika

3,6 kilo altın ile yurtdışına çıkarken yakalanan Sami Boydak serbest bırakıldı

Politika

ABD için çalıştırılan işçilere zulüm!

Politika

Karamollaoğlu: Takdir neyse ona razı oluruz, oturup ağlayacak halimiz yok