Merdan Yanardağ: Bu milletin, Amerikancı AKP ile ortak bir milli çıkarı yoktur

ABC Gazetesi ve Tele1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, ABD-Türkiye arasında yaşanan krizin ardından iktidara destek veren ulusalcı muhalefete yönelik sert açıklamalarda bulundu. 

Kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Ulusalcı muhalefet çuvalladı... 'Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır' ya da 'vatan siyaset üstüdür' veya 'milli dava varsa siyaset yok' lafları palavradı." diyen Yanardağ, Türk milletinin Amerikancı AKP iktidarı ile ortak bir çıkarı olamayacağını vurguladı. 

ONLARIN 'MİLLİ ÇIKAR' DEDİKLERİ ŞEY, YAĞMALANACAK SAVAŞ GANİMETİ...

Merdan Yanardağ'ın açıklamaları şu şekilde:

"AKP iktidarı ile Türkiye Cumhuriyeti, hükümet ile devlet aynı şey değildir. ABD desteğiyle iktidar olanlarla bizim, bu milletin ortak bir "milli" çıkarı yok! AKP iktidarıyla uzlaşmak için gerekçe arayanlar varsa harbi olsun. Bırakın "vatan siyaset üstüdür" palavrasını.

Ulusalcı muhalefet çuvalladı... "Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır" ya da "vatan siyaset üstüdür" veya "milli dava varsa siyaset yok" lafları palavradır. Atatürk'ün söyle bir sözü yok. Vahdettin ile M.Kemal'in öncelikle vatan anlayışları, siyasetleri, felsefeleri farklıydı.

Bu milletin, Amerikancı AKP ile ortak bir milli çıkarı yoktur, olamaz da... Onların "milli çıkar" dedikleri şey, yağmalanacak savaş ganimeti olarak gördükleri Cumhuriyet Türkiye'sini tasfiye etmektir. Gerisi onlar için teferruattır.

Halkın yüzde 50'sine sürekli hakaret eden, onlara parmak sallayan, tehdit savuran, ulusal zenginlikleri yağmalayan, ülkenin limanlarını, telekomünikasyon şebekesini satan ve nihayet laik cumhuriyeti yıkarak ülkeyi iflasın eşiğine getirenlerle neden AYNI GEMİDE olalım! Neden?"

YAZARLAR