Can Ataklı''dan çok konuşulacak Baykal iddiası

Can Ataklı''dan çok konuşulacak Baykal iddiası

Korkusuz yazarı ve TELE1 programcısı gazeteci Can Ataklı, CHP'de olağanüstü seçimli kurultay çağrısıyla başlayan tartışmalarla ilgili olarak bir yazı kaleme aldı. Ataklı, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın "Ben böyle imza kampanyaları açarak kurultay toplanmasında yarar görmüyorum. Bu kadar aceleye getirilmemeli" dediği iddiasını aktardı.

Kulislerde Baykal'ın, 24 Haziran'da yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP'nin adayı olarak yarışan Muharrem İnce'ye destek vereceği yolunda bir iddianın da dolaştığını söyleyen Ataklı, Baykal'ın şunları dediğini ileri sürdü: 

"CHP'nin bir yeniliğe ihtiyacı var. Ama bu tür imza toplayarak kurultay çağrısı yapmak partiye zarar verir, partiyi geriye götürür."

Can Ataklı

CHP'DE İMZA TARTIŞMASI SÜRÜYOR

CHP içerisinde olağanüstü kurultay için toplanan imza sayısı tartışma konusu oldu. Muhalefet, olağanüstü kurultay için 466 delegeden imza toplandığını açıklarken, CHP yönetimine yakın isimler ise bu sayının 120 olduğunu iddia ediyor.

ŞABAN ŞEVİNÇ'TEN AÇIKLAMA

Halk TV genel yayın yönetmeni Şaban Sevinç, Ataklı'nın sözlerinin doğru olmadığını iddia etti.

Şaban Sevinç Halk TV’de yaptığı açıklamada, Can Ataklı’nın yazdığı gibi bir durumun olmadığını, Deniz Baykal’ın örgütü çok önemsediğini ve bu nedenlede imza toplanmasına karşı olmadığını, Baykal'ın örgütün bu imzayı toplayacağına inandığını öne sürdü.

Ancak Ataklı son derece kararlı olarak yazısında verdiği bilgilerin arkasında duruyor.

 

YAZARLAR