CHP Sözcüsü Öztrak: Vatandaşın krizi ve ülkeyi yönetenlerin krizi farklı

CHP Sözcüsü Faik Öztrak düzenlediği basın açıklamasında ekonomideki kötü gidişata değindi. Öztrak, “Tek adam diyor ki kriz mıriz yok, bu kriz bizim krizimiz değil. Dün değil evvel gün bir genç 'işsizim' diye kendini yakmaya kalktı. Vatandaşın krizi ve ülkeyi yönetenlerin krizi farklı " dedi.

Öztrak konuşmasının devamında özetle şunları söyledi:

"2019 yılında çok yüksek işsizlik, düşük bir büyüme, enflasyon %16 gibi oldukça yüksek bir rakam. Buna da dengeleme diyorlar. Bunun adı dengeleme mengeleme değil. Bunun adı resmen stagflasyon. Durgunluk içinde enflasyon. Bu işin en başında 13 maddelik bir eylem planını 13 ana başlık altında verdik. Bunlar Türkiye'de işlerin eskisi gibi olmayacağını, dünya dstandartlarında bir demokrasiyi ön gören düzenlemelerdi."

Erdoğan'a Katar’dan gelen ‘hediye uçak’la ilgili de konuşan Öztak, “Hazine'nin internet sayfasına hibeyle ilgili sözleşmeyi koysunlar. Meksika devlet başkanı Obrador'un tarifeli uçağı 3 saat gecikmeli kalkmış. Demiş ki; döner dönmez bu uçağı satacağım. Bu kadar yoksulun olduğu ülkede lüks bir uçağa binmeye utanırım.” eleştirisinde bulundu.

Dün OVP açıklandı sabah 6.10, 6,15'e kadar düşmüştü. Bakan OVP'yi açıkladıktan sonra 6.30'un üzerine çıkmıştı. Berberoğlu serbest kalınca tekrar düştü. Programı açıklayanın, tek adamın damadı olması bu kişinin ülkenin bir bakanlığında bulunması liyakat algısı bakımından  sıkıntı yaratmaktadır.

 

 

YAZARLAR