Çok Okunanlar

AKP'yi üzecek anket sonuçları: AKP ve CHP baş başa

'Fesli Kadir'in yeni ziyaretçisi şaşırtmadı

Menzilcilerden Atatürk'e hakaret videosu

‘Poşet'ten rant ve yağma çıktı

'Erdoğan, Melih Gökçek ile buluştu, Gökçek aday gösterilmeye çok yakın' iddiası

CHP'li Tezcan: Reform iktidarı yaratacağız

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, partisinin Balıkesir İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi. Tezcan "25 Haziran sabah Türkiye bir başka uyanacak" dedi.

Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, İl Başkanı Serkan Sarı, parti yöneticileri ve üyelerinin de katıldığı toplantıda konuşan Tezcan, seçim sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye'nin iki büyük lobiye teslim edildiğini ve bir taraftan faiz lobisi, diğer taraftan ithalat lobisi olduğunu söyleyen Tezcan, "Sayın Erdoğan, 16 yıllık iktidarının sonunda miting meydanlarında faizden şikayet ediyor. 16 yılda faizi indiremediği gibi, faiz lobisinin en fazla kar ettiği dönem AK parti dönemi" dedi.

Tezcan şöyle devam etti:

'DEMOKRASİNİN ÖNÜNDEKİ ENGEL AKP'

"AK Parti 16 yıl önce iktidara, statükoyu değiştireceğim diye geldi. Bugün statükonun temsilcisi oldu. değişim önündeki tek engel AK Parti’nin kendisi. Demokrasinin önündeki tek engel AK Parti’nin kendisi, hukuk devletinin, adaletin, özgürlüklerin önünde tek engel AK Parti’nin kendisi. İşsizlik ve yoksullukla mücadelenin önündeki tek engel AK Parti’nin kendisi. Refah düzeyini yükseltmenin ve refah toplumu yaratmanın önündeki engel AK Parti’nin kendisi. Dijital toplum yaratmanın, kalkınmayı sağlamanın, tarıma dayalı kalkınma kurmanın önündeki engel AK Parti’nin kendisi."

'ÜLKEYİ YÖNETEN ERDOĞAN FAİZDEN MUZDARİP'

"Dün çıkıp demiş ki: ‘Şu seçim bir geçsin bakın faizleri nasıl indireceğim?’. Komedi ve mizahın bu kadarı olur. Seçimin geçmesini niye bekliyoruz? 16 yıldır ülkeyi yöneten biz değiliz. 16 yıldır ülkeyi yöneten sensin. Bugün ticari faizler yüzde 30’lara dayandı. Herkes faizden muzdarip. Ama ülkeyi yöneten Erdoğan da faizden muzdarip. 16 yıl içinde 151 milyar dolar yabancıya faiz ödedik. Sadece dışarı ödenen faiz. 650 trilyon lira içerideki faiz lobisine ödediğimiz para. Her ikisini topladığında rakamları telaffuz edemiyoruz. Milletin dişinden tırnağından arttırdığı faiz lobisine gitmiş."

'İŞ GARANTİLİ TÜRKİYE'

"İşsizlik ve yoksulluğu ortadan kaldırmayacak iktidara talip değiliz. Bunların yaptığı gibi 16 yıldır ülkeyi 6 milyon işsiz ve yoksulluğa terk etmiş bir iktidar istemiyoruz. Bunun yerine gençlere iş bulan üniversiteleri, eğitim sistemi ve okullara istihdam ve iş garantili yerleştiren bir Türkiye kuracağız. Tepeden tırnağa reform iktidarı yaratacağız. Tepeden tırnağa bir reform hükümeti kuracağız. Bunun için geliyoruz" 

Suruç’ta 4 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayı değerlendiren Bülent Tezcan, seçim çalışması yürüten vatandaşların öldürüldüğünü söyledi. Saldırıyla ilgili yürütülen soruşturmaya değinen Tezcan, "Bununla ilgili yargı özgürce ve sebestçe soruşturma yapıp olayı ortaya çıkarması beklenirken, iktidar peşin peşin şunlar şunu yaptı, bunlar bunu yaptı diyerek buradan yeni bir husumet yaratma peşine düştü. Biz bu filmi daha önce gördük. Biz bu filmi 7 Haziran’dan 1 Kasım’a geçerken iki polis memurunun katledildiği terör döneminde bir kere daha gördük. Bugün şimdi orada yargılanan 9 kişi beraat etti. Beraat gerekçesinde 9 kişinin suçla ilişkisinin tespit edilemediği söyleniyor. İki polisimizi şehit eden karanlık ve kanlı ellerin nerede olduğu belli değil. Gürültü patırtı ile orada yaşananların üstünü örtüp kimse bu meseleden iktidar devşirmeye kalkmasın. Cumhurbaşkanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Başbakanlık makamını işgal edenler, hükümet bakanlığını işgal edenlerin görevi, seçim döneminde ortaya çıkacak bu tür hadiselerde yargının önüne geçip engel olmak ve gerçeklerin üstünü örtmek değildir. Tam tersine beyanatlar vererek ortalığı karıştırıp, işini yapan savcıları korkutup ürkütmek yerine, orada işini yapan polisleri ürkütmek yerine, soruşturmayı yürüten memur ve amirleri, soruşturma yönünü zedeleme riskini ortaya çıkarmak yerine, tüm meseleyi savcılığın önüne bırakıp, tüm meselenin çıplaklığı ile araştırılması sağlamaktır" dedi.

İlgili Haberler

Politika

'Millet İttifakı' yeniden mi kuruluyor?

Politika

Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu'nun kaçak restoranını yıkın önergesi

Politika

Akademisyenlere operasyon; gözaltılar var!

Politika

MHP'li vekilden AKP'ye uyarı: Sokak alarm veriyor

Politika

CHP, üç büyükşehir için kararını verdi

Politika

Soylu'dan Suriyelilere ilişkin açıklama

Politika

Binali Yıldırım'ın yerine dört isim konuşuluyor

Politika

Künefeci yapılan tarihi meclis, müzeye dönüştürülecek

Politika

Sağlıkla ilgili kritik teklif Meclis'ten geçti

Politika

MHP'den 'af' çağrısı

Politika

Gerici Akit'in hedef gösterdiği yayınevinden yanıt! Ayrıntı'dan destek...

Politika

'ABD'den Kaşıkçı cinayetindeki rolleri yüzünden 17 Suudi vatandaşına yaptırım'