CHP''li Torun''dan Mansur Yavaş açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, bazı illerin adaylarını açıkladı.

Her partiden CHP'ye oy kayması olduğunu ve  vatandaşların CHP'den beklentisinin çok fazla olduğunu söyleyen Torun'un açıklamalarından satır başları:

CHP'li belediyelerin huzur ve bereket getirdiğini seçmenlerimiz görüyor. Seçmen evinde huzur istiyor. Belediyelerimiz huzurun teminatıdır. 

Tüm ülkenin kalkınması, refahı belediyelerden geçer. Bizim belediye başkan adaylarımız ülkenin refah ve huzuruna talip. Sürecin milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

Karşıtlık ve olumsuzluk olmadı, birçok kararımız oy çokluğuyla çıktı.

CHP'DE KRİTİK GÜN: ADAYLAR BELLİ OLUYOR

TORUN'UN AÇIKLADIĞI İL ADAYLARI:

Balıkesir: Ahmet Akın

Artvin: Demirhan Elçin

Bingöl: Vahdettin Uzunyayla

Uşak: Asım Kalelioğlu

Burdur: Ali Orkun 

Yalova: Vefa Salman

KILIÇDAROĞLU-AKŞENER GÖRÜŞMESİ

Sayın Genel Başkanımız, PM'de ve MYK'da bu konuya değinmedi. Türkiye'nin içinde bulunduğu sürece değinildi. Genel bir yerel perspektif çizildi.

YPG/PYD TEPKİSİ

Ömer Çelik'e tekrar incelemesini tavsiye ediyorum. Terör örgütlerinin isimlerini sayarken birçok terör örgütünü sayıyorsunuz ama Dörtlü Zirve'de neden YPG / PYD yok? Biz bunu soruyoruz.

MÜLTECİLERE YARDIM PARASI

Toplanan parayı ifade etsinler, ne şekilde kullanılacak. Bu konuyla alakalı neden bir bilgi verilmedi.

"KADİR MISIRLIOĞLU'NUN DÜŞÜNCELERİNİ REDDETMİYORLAR"

Kadir Mısırlıoğlu'nun saçmalıklarını hükümet kabul ediyor mu? Atatürk'ün kurduğu Diyanet Başkanlığı'nda oturan bir kişi neden 10 Kasım'da ziyaret ediyor. Onun düşüncelerini savunduğu için mi? Devletin resmi aracıyla o günü isteyerek mi seçmiştir? Ömer Çelik'in de açıklamalarından da gördüğümüze göre düşüncelerini reddetmiyorlar ki aklamaya çalışıyorlar. Hepimizi çok üzmüştür. Kadir Mısırlıoğu'nun saçmalıklarını çok iyi biliyoruz. 

MANSUR YAVAŞ

Mansur Yavaş ile ilgili bir değerlendirme yapılmadı. Toplantıda bu konu gündeme gelmedi. Ben Mansur Yavaş'ın ne ifade etmek istediğini bilmiyorum ama seçime katılan adayların mutlaka rozeti olur seçildikten sonra rozetini çıkartır.


 

YAZARLAR