darbeicindedarbegif.gif


Çok Okunanlar

Kılıçdaroğlu'ndan seçime dair çarpıcı açıklamalar

CHP'den AKP'ye geçen Belediye Başkanı: Özüme döndüm

Yunanistan bastırdı, Makedonya'nın adı değişiyor: İşte yeni isim

Merdan Yanardağ, Kaşıkçı cinayetini Suudilerin itirafı öncesi TELE1'de duyurmuştu...

Eşinin babasından Arda'ya rest: 'Kızım, çocuk doğana kadar burada kalacak!'

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Stadın açılışına hükümetimiz 50 trilyonluk katkı yaptı

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri:

"Açılışını yapmak üzere bir araya geldiğimiz Vodafone Arena'nın, kartalımızın yeni yuvasının hayırlı olmasını diliyorum" diyerek sözlerine başlayan Erdoğan: Kara Kartalımıza yeni stadında başarılı müsabakalar, bol gollü galibiyetler temenni ediyorum. Şöyle düşündüm, bayağı gerilere gidelim dedim: 1970'li, Şeref Stadı'nın olduğu ve altyapının da Şeref Stadı'nda antrenmanlarını yaptığı yıllar... Çim falan yok, düştüğünüz zaman vücudunuz olduğu gibi çiziliyor. O günlerden şimdi dünyanın en özel statlarından birine kavuşmak, büyük bir gelişimin örneği oldu. Beşiktaş, böyle bir stadı aslında çok önceden hak ediyordu. Bugün, Beşiktaş'ın gecikmiş bir hakkı teslim ediliyor. Gördüğüm kadarıyla kara kartalın şanına yakışır bir eser ortaya çıktı. Başkan Yıldırım Demirören bu stadın projelerini getirdiğinde, dış görünüşle ilgili temennilerim olmuştu. Bakıyorum Fikret Başkan da bunları hayata geçirmiş, teşekkürlerimi sunuyorum. Hükümetimize de 50 Trilyon gibi bir maddi destek verdikleri için teşekkür ediyorum. Kapsamlı bir sponsorluk anlaşmasıyla kulübümüze destek veren Vodafone'da teşekkür ediyorum" dedi.

Beşiktaş'ın sadakatını hep koruduğunun altını çizen Erdoğan, "Tabii en büyük teşekkürü Beşiktaşlılara sunmak lazım. Sadakatlarini kuruldukları günden bu yana hep ortaya koydular. Şu anda bulunduğumuz yer eski açık, amatörde oynadığımız dönemlerde gelir burada maç seyrederdim. Şimdi elbette çok daha modern bir stat haline geldi. Futbolda centilmenlik çok önemli. Taraftarımıza da centilmenliği aşılayabilirsek Beşiktaş çok daha büyük başarılara ulaşacaktır. İnşallah Beşiktaş da centilmenliği sayesinde parmakla gösterilmeye devam edecektir. Bu stat, buraya gelecek tüm takımları kucaklayacaktır. Artık herkes için yeni bir dönem başlıyor. Böyle muhteşem bir stada sahip olmanın hakkını Beşiktaş camiası verecektir" dedi.

TOPLAM 29 STAT...

"Kimi düşünürler, insanlar gibi mekanların da ruhu olduğunu ifade ederler. Burası da öyle bir yer. Burası sahip olduğu özelliklerle sadece maç günleri değil, her gün insanımıza hizmet verecek bir eser olarak ortaya çıkıyor. Bu anlamda burası farklı, dilerim diğer statlar da bu özelliklere sahip olur.

Türkiye'nin son 13 yılda kat ettiği mesafeyi görebilmek için sadece spor alanındaki gelişime bakmak dahi yeterli olur. Daha önce Fenerbahçe ve Galatasaray, statlarına kavuşmuştu. Sonra Başakşehir ve bugün de Beşiktaş... İnşallah en kısa sürede de Trabzonspor'un stadını açacağız. Anadolu'nun her yerinde devasa statlar yükseliyor. Farklı şehirlerde birçok stadın inşası sürüyor. Böylece çeşitli illerimizde toplam 29 stat, sporumuza kazandırılmış olacak."

"Beşiktaş, bir ilçemizin kulübü olarak farklı bir anlam ifade ediyor. Özellikle geçmişte çok sağlam bir altyapısı vardı. Şu anda da temennim odur ki inşallah Beşiktaş yine altyapısından yetiştirdiği isimlerle başarıya yürüsün. Lisanslı sporcu sayısı 200 binlerden 6 milyona yükselmiş durumda. Altyapı konusunda ciddi ilerlemeler kaydettik. Çeşitli sporlarda uluslararası organizasyonlar da düzenledik. İnşallah daha iyilerini yapacağız.
Tekrar bu stadın yapımında emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Başarılarla dolu sezonlar diliyorum." diye konuştu.

İlgili Haberler

Politika

TBMM Başkanı Yıldırım'dan Kadınları aşağılayan sözler!

Politika

İşte Kılıçdaroğlu'na suikast emrini veren isim

Politika

Suudi yetkili: Kaşıkçı'nın ölümü müzakere ekibini hatası

Politika

Gerici Akit hedef göstermişti! Ahmet Taner Kışlalı Fethullahçı çete hakkında neler yazmıştı?

Politika

Numan Kurtulmuş'tan, Cemal Kaşıkçı açıklaması

Politika

AKP, yerel seçimde CEO'ları aday gösterebilir

Politika

İyi Parti'den İş Bankası yorumu: Sadece CHP'nin meselesi değil

Politika

Trump'tan 'Cemal Kaşıkçı' açıklaması: Silah anlaşmasını iptal edemeyiz ama...

Politika

"TRT tarafsız oldğndan 'TRT payı' kesiliyor"

Politika

Bozdağ'dan Bahçeli'ye: Kimseden korkum yok

Politika

CHP'den AKP'ye geçen Belediye Başkanı: Özüme döndüm

Politika

Doğu Perinçek: Ateist değil Müslümanım