Çok Okunanlar

120 mağazası bulunan tekstil şirketi konkordato ilan etti

1.2 milyon kişi iflas sınırında

Gökhan Özoğuz'dan Celal Şengör'e 'organ bağışı' tepkisi

Erdoğan'ın 24 Haziran'da yüzde 100 oy aldığı sandıklardaki seçmen sayısı fırladı

Muhalefetin 'hayali seçmene' karşı ilk zaferi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Stadın açılışına hükümetimiz 50 trilyonluk katkı yaptı

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri:

"Açılışını yapmak üzere bir araya geldiğimiz Vodafone Arena'nın, kartalımızın yeni yuvasının hayırlı olmasını diliyorum" diyerek sözlerine başlayan Erdoğan: Kara Kartalımıza yeni stadında başarılı müsabakalar, bol gollü galibiyetler temenni ediyorum. Şöyle düşündüm, bayağı gerilere gidelim dedim: 1970'li, Şeref Stadı'nın olduğu ve altyapının da Şeref Stadı'nda antrenmanlarını yaptığı yıllar... Çim falan yok, düştüğünüz zaman vücudunuz olduğu gibi çiziliyor. O günlerden şimdi dünyanın en özel statlarından birine kavuşmak, büyük bir gelişimin örneği oldu. Beşiktaş, böyle bir stadı aslında çok önceden hak ediyordu. Bugün, Beşiktaş'ın gecikmiş bir hakkı teslim ediliyor. Gördüğüm kadarıyla kara kartalın şanına yakışır bir eser ortaya çıktı. Başkan Yıldırım Demirören bu stadın projelerini getirdiğinde, dış görünüşle ilgili temennilerim olmuştu. Bakıyorum Fikret Başkan da bunları hayata geçirmiş, teşekkürlerimi sunuyorum. Hükümetimize de 50 Trilyon gibi bir maddi destek verdikleri için teşekkür ediyorum. Kapsamlı bir sponsorluk anlaşmasıyla kulübümüze destek veren Vodafone'da teşekkür ediyorum" dedi.

Beşiktaş'ın sadakatını hep koruduğunun altını çizen Erdoğan, "Tabii en büyük teşekkürü Beşiktaşlılara sunmak lazım. Sadakatlarini kuruldukları günden bu yana hep ortaya koydular. Şu anda bulunduğumuz yer eski açık, amatörde oynadığımız dönemlerde gelir burada maç seyrederdim. Şimdi elbette çok daha modern bir stat haline geldi. Futbolda centilmenlik çok önemli. Taraftarımıza da centilmenliği aşılayabilirsek Beşiktaş çok daha büyük başarılara ulaşacaktır. İnşallah Beşiktaş da centilmenliği sayesinde parmakla gösterilmeye devam edecektir. Bu stat, buraya gelecek tüm takımları kucaklayacaktır. Artık herkes için yeni bir dönem başlıyor. Böyle muhteşem bir stada sahip olmanın hakkını Beşiktaş camiası verecektir" dedi.

TOPLAM 29 STAT...

"Kimi düşünürler, insanlar gibi mekanların da ruhu olduğunu ifade ederler. Burası da öyle bir yer. Burası sahip olduğu özelliklerle sadece maç günleri değil, her gün insanımıza hizmet verecek bir eser olarak ortaya çıkıyor. Bu anlamda burası farklı, dilerim diğer statlar da bu özelliklere sahip olur.

Türkiye'nin son 13 yılda kat ettiği mesafeyi görebilmek için sadece spor alanındaki gelişime bakmak dahi yeterli olur. Daha önce Fenerbahçe ve Galatasaray, statlarına kavuşmuştu. Sonra Başakşehir ve bugün de Beşiktaş... İnşallah en kısa sürede de Trabzonspor'un stadını açacağız. Anadolu'nun her yerinde devasa statlar yükseliyor. Farklı şehirlerde birçok stadın inşası sürüyor. Böylece çeşitli illerimizde toplam 29 stat, sporumuza kazandırılmış olacak."

"Beşiktaş, bir ilçemizin kulübü olarak farklı bir anlam ifade ediyor. Özellikle geçmişte çok sağlam bir altyapısı vardı. Şu anda da temennim odur ki inşallah Beşiktaş yine altyapısından yetiştirdiği isimlerle başarıya yürüsün. Lisanslı sporcu sayısı 200 binlerden 6 milyona yükselmiş durumda. Altyapı konusunda ciddi ilerlemeler kaydettik. Çeşitli sporlarda uluslararası organizasyonlar da düzenledik. İnşallah daha iyilerini yapacağız.
Tekrar bu stadın yapımında emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Başarılarla dolu sezonlar diliyorum." diye konuştu.

İlgili Haberler

Politika

Erdoğan'ın atadığı Yargıtay görevlisi hakkında FETÖ iddiası

Politika

Dört vakit camide seçim çalışması

Politika

Muhalefetin 'hayali seçmene' karşı ilk zaferi!

Politika

Erdoğan'ın 24 Haziran'da yüzde 100 oy aldığı sandıklardaki seçmen sayısı fırladı

Politika

AKP'li belediye başkanının ortalığı karıştıran 'el pençe divan pozu'

Politika

Emre Kongar, 'Fazıl Say haklı' dedi, şimdi yapması gerekeni söyledi

Politika

e-Devletin ölümsüzleri seçmen listesinde yer alıyor mu?

Politika

Ekrem İmamoğlu: Sürpriz ilçeler alacağız ve ulaşım sorununu çözeceğiz

Politika

Meral Akşener'den İzmir adayları açıklaması

Politika

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş'tan Soylu'ya yanıt!

Politika

Uyarıları dikkate alınsaydı 15 Temmuz yaşanmazdı!

Politika

AKP'li belediye hakkında skandal iddia: Önce tarikata üye olacaksın!