HDP''de 20 il ve ilçede adaylar belli oldu... İşte tam liste!

HDP''de 20 il ve ilçede adaylar belli oldu... İşte tam liste!

HDP, 31 Mart yerel seçimlerinde göster aralarında büyükşehirlerin de olduğu 20 ve bağlı ilçelerde göstereceği eşbaşkan adaylarını açıkladı. 

İşte il ve ilçe belediye eşbaşkanlarının listesi: 

Diyarbakır

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi: Hülya Alökmen Uyanık / Adnan Selçuk Mızraklı
Kayapınar: Kezban Yılmaz / Necati Pirinççioğlu
Hazro: Gülistan Ekti / Ahmet Çevik
Kulp: Fatma Ay / Mehmet Emin Ay
Kocaköy: Rojda Nazlıer / Kasım Pervane
Çermik: Makbule Çakın / Muharrem Şahin
Çınar: Necla Tamriş / Ozan Kardaş
Dicle: Yasemin Üçer / Felat Aygören
Ergani: Meryem Yıldız / Ahmet Kaya
Hani: Cemal Satı
Sur: Filiz Buluttekin -Cemal Özdemir
Bağlar: Zübeyda Zümrüt – Zeyat Ceylan
Yenişehir: Belgin Diken -İbrahim Çiçek
Lice: Salime Zingil – Tarık Mercan
Silvan: Naşide Toprak- Abbas Hilmi Azizoğlu
Bismil: Gülşen Özer – Orhan Ayaz
Eğil: Gülistan Ensarioğlu – Mustafa Akkul

Van

Van Merkez: Bedia Özgökçe Ertan – Mustafa Avcı
Tuşba: Ayşe Minaz / Yılmaz Berki
Muradiye: Leyla Balkan / Yılmaz Şalan
Erciş: Yıldız Çetin / Mahmut Pala
Saray: Caziye Duman / Şahabettin Bilmez
Bahçesaray: Gülistan Önver / Garip Aykut
İpekyolu: Azim Yacan- Şehzade Kurt
Edremit: Gülcan Kaçmaz Sağyiğit – Seyfettin İtha
Özalp: Dilan Öğrenci – Yakup Almaç
Çaldıran: Leyla Adsak – Faruk Demir
Başkale: Şengül Polat – Erkan Acar
Gürpınar: Rojbin Akdağ – Kemal Güler
Gevaş: Melek Arapoğlu- Veysi Şeker

Mardin

Mardin Büyükşehir Belediyesi: Ahmet Türk – Figen Altındağ
Nusaybin: Semire Nergiz -Ferhat Kut
Kızıltepe: Nülifer Elik Yılmaz- Salih Kuday
Derik: Mülkiye Esmez -Mehmet Şerif Kıran
Artuklu: Nurettin Turgay /
Dargeçit: Mevlüde Çelebi / Ahmet İnci
Mazıdağı: Nalan Özaydın / İbrahim Çoko
Midyat: Rezan Tasman / Osman Demirci

Kars

Kars Merkez: Ayhan Bilgen – Hatice Orhankazi
Digor: Guljin Kaya / Mustafa Özyağcı
Kağızman: Çiğdem Özlü / Memet Alkan
Pazarcık: Münevver Subaşı / Ebubekir Erkmen
Sarıkamış: Zeynep Çelik / Yaşar Aras

Muş

Muş Merkez: Sibel Genç – Sırrı Sakık
Bulanık: Eylem Suruca – Adnan Topçu
Malazgirt: Gülay Çelik – Erdal Çakar
Varto: Ülkü Baytaş – Gıyasettin Aydemir

Batman

Batman Merkez: Songül Korkmaz – Sabri Özdemir
Bekirhan: Gülistan Sönük / Fırat Karabulut
Kozluk: Nazime Avcı / Ayhan Eren
Beşiri: Felek Özbek / Mustafa Öztürk
İkiköprü: Hatice Taş / Osman Karabulut
Gercüş: Zeynep Aslan / Abdulkerim Kaya

Bitlis

Bitlis Merkez: Zekiye İlbasan – Faruk İşler
Tatvan: Serap Çakmak – Habip Yeşiltepe
Hizan: Dilek Aslan / Erkan Çetin
Mutki: Belgin Korkmaz / İrfan Hülagü
Ahlat: Leyla Aslanargın

Hakkari

Hakkari Merkez : Seher Kadiroğlu Ataş / Cihan Kahraman
Esendere: Semra Aktan / Mustafa Işık
Yüksekova: Remziye Yaşar – İrfan Sarı
Çukurça: Hevidar Ertunç- Ebubekir Kanat
Şemdinli: Felem Aker – Sami Beşer
Büyükçiftlik: Gülcan Ceylan – Emin Bulgan

Ağrı

Doğubayazıt: Yıldız Acar – Cesim Çakçı
Diyadin: Hazal Aras – İhsan Yenigün
Patnos: Müşerref Geçer / Emrah Kılıç
Tutak: Selma Şahin / Baran Öztürk
Taşlıçay: Betül Yaşar / Mehmet Umut Doğruer
Eleşkirt: Derya Oğul / Rıfat Yerlikaya

Malatya

Arvguvan: Seda Gültüten- İlhan Yıldız,

Ardahan

Göle: Nizamettin Öztürk /

Şırnak

Şırnak Merkez: Nurcan Altürk / Hişyar Uysal

Beytüşşebap: Sabiha Akdağ / Cahit Özkan

Güçlükonak: Zilan Ecevit/ M. Emin kılıç

Kumçatı (Dergule): Zozan Aksu / Dursun Çakır

Sırtköyü: Asiye Arslan / Mehmet Ballicak

Balveren: Zahide Erk / Musa Sidar

Cizre: Mehmet Ziriğ – Berivan Kutlu

Silopi: Adalet Fidan – Sülayman Şavluk

İdil: Songül Erdem – Niyazi Çevrim

Fındık Beldesi: Ahmet İmre – Sevim İmre

Uludere: Selahattin Ürün – Feride Yaman

Bingöl

Genç: Şefika Doğan / Sadullah Ürkün

Solhan: Ayşe kaya / M. Sıdık Çeliker

Karlova: Evin Özen -Özkan Bingöl

Iğdır

Iğdır Merkez: Eylem Çelik / Yaşar Akkuş

Tuzluca: Ayşe Aras / Kemal Savaş

Halfeli (Belde): Hasan Sefa

Erzurum

Erzurum Büyükşehir: Barış Kemaloğlu

Tekman: Müzahit Karakuş / Yanes Çelik

Hınıs: Nurcan Felekoğlu / Bedir Fırat

Karayazı: Melike Göksu / Burhanettin Şahin

Karaçoban: Remziye Sönmez / Halit Oğun

Şanlıurfa

Viranşehir: Servet Kılıç / Hıdır Oktay

Halfeti: Emel Çiftyürek / Abdurrahman Çiftçi

Siverek: Emine Çetiner / Turan Tüysüz

Birecik: Fatma Korkmaz / Hakan Arıcı

Adıyaman 

Kömür: Zilan Erbay / Erkan Karataş

Pınarbaşı: Meral Çalışkan / Hüseyin Uzun

Siirt

Gökçebağ (Belde): Serhat Çiçek

Beğendik (Belde): Dijvar Ulaş

Kurtalan: Esmer Baran / Baran Akgül

Kayabağlar (Belde): Netice Petek / Abdulkerim Polat

Baykan: Özden Yılmaz – Hekim Duva

Ziyaret: Hevin Kınay / Hüsnü Sevimli

Elazığ 

Karakoçan: Serap Doğan Mutlu / Mahmut Ercan

Sarıcan: Mihriban Tağtekin / Bekir Polat

Erzincan

Çağlayan: Özlem Demir – Veli Pınar Çağlayan

YAZARLAR