unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

İnce: Sağcı kazanacak, solcu kazanacak

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Gaziantep'te vatandaşlara seslendi. İnce, "Cumhuriyet'in kenti Gaziantep sağolun varolun. Bu 99. mitingim. Bu iş tamam, bu maya tuttu. Allah'ın izni milletin isteğiyle bu iş tamam. İlk kez bir seçimin kaybedeni olmayacak" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayı İnce, 24 Haziran seçimlerine kısa bir süre kala miting çalışmalarına Gaziantep'te devam etti. Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, "Birinci turda yüzde 51 alacağım" diye seslendi.

İnce'nin konuşmasından satır başları şöyle:

İnce, 24 Haziran'dan sonra CHP'li, AKP'li, Ülkücü, HDP'li, İyi Parti'li Saadet Parti'li vatandaşların kazanacağını söyledi. Sağcı kazanacak, solcu kazanacak diyen İnce, "İlk işimiz OHAL'i kaldırmak olacak. İkinci işimiz Merkez Bankası'nın para politikasına asla müdahale etmemek olacak. 3 dış politika barışcıl olacak. Türkiye'yi her türlü vesayetten kurtaracağız. Türkiye'de demokrasi olacak hukuk olacak bağımsız mahkemeler olacak. Başörtülü başörtüsüz ayrımı yok sağcı solcu ayrımı yok Alevi Sünni ayrımı yok. Önce barışacağız. Hemen barışacağız. Millete yalan söylemeden kimseyi kaldırmadan. Sanayimizin atıl kalan yüzde 25'ini hayata geçireceğiz. Meraları tarım alanlarını değerlendirecek işsizlere iş bulacağız. Türkiye nefes alacak." dedi.

İnce şöyle devam etti:

'DİNİMİZE ZARAR VERME GÜNAHTIR'

"Erdoğan benim şiir kitabımla uğraşacağına istersen sana bir alışveriş listesi vereyim onu oku meydanlarda. Sana her kuşun eti yenmez dedim. Meydanlarda fabrika diyorum, aş diyorum, iş diyorum, gençleri yurtdışına göndereceğiz diyorum, her mahalleye kreş açacağız diyorum, o tutturmuş her mahalleye bir kıraathane diyor. Diyanet İşleri Başkanlığı da kıraathane övgüsü yapıyor. Yapma bunu, yanlış yapıyorsun, sen en üstteki din adamısın, dinimize zarar verme yazıktır günahtır.

Ben 5 vakit namaz kıldığımı iddia etmiyorum, ama 15 yaşından beri cuma namazına gidiyorum. Ben böyle öğrendim. Seçim yaklaşınca gidenlerden değilim. Camide hiç fotoğrafın var mı diyor, biz camiye fotoğraf çektirmeye değil ibadet yapmaya gidiyoruz. Kul hakkı yersin, haram sende, yalan sende, sen nasıl müslümansın?! 1071 Malazgirt zaferinden beri bu topraklar böyle yalancı görmedi. Erdoğan bence sen bir doktora git."

'KORKMA BEN ADAM YEMİYORUM'

"Erdoğan madem sen ustasın, ben de diyorum ki boynuz kulağı geçer. Sende yürek varsa, bilgi varsa, cesaretin varsa istediğin televizyon kanalında karşıma çık. Seninle ekonomi tartışacağım, yanlış Suriye politikanı tartışacağım. Onunla televizyona çıkarsam reytingi artar demiş, ben televizyona çıktığımda Erdoğan'ın dört katı izleniyorum. Erdoğan televizyonda konuşurken başka kanalda hava durumu var daha çok izlenmiş. Benim attığım tweet dünyada birinci oluyor. Gel benimle televizyona çık da biraz havan olsun. Korkma ben adam yemiyorum. Korkma diplomanı sormayacağım.

Çocuklarınıza matematik öğreteceğiz, iyi mühendis, iyi öğretmen, iyi doktor olacaklar. Çocuklarımız iyi spor yapacaklar, olimpiyatlarda madalya alacaklar. Çocuklarımız FETÖ benzeri yapıların yurtlarına muhtaç kalmayacak."

'HERKES ÜÇ KİŞİYİ İKNA EDECEK'

"Ben diyorum ki nanoteknoloji, ben diyorum ki "Erdoğan, dünya değişti, artık insanlar aydan maden topluyor." O diyor ki "kıraathane", hadi gündüz bedava keki yedin, akşam yemeği ne olacak? Bedava kek isteyenler Erdoğan'a, iş isteyenler bana oy versin.

Meydanda "Bana bak Muharrem" diyor, ben de dedim ki "Sana baktım Recep söyle" Vatandaş da dedi ki "Ona zaten devletin hazinesi bakıyor, sen ona bakma bize bak."

Evlatlarım, çocuklarım size güzel bir Türkiye, mutlu bir Türkiye, huzurlu bir Türkiye vaat ediyorum. Başörtülüler de benim çocuklarım, başı açıklar da benim çocuklarım. Türk gençleri de benim çocuklarım, Kürt gençleri de benim çocuklarım.

Pazar gününe kadar herkes çevresinden üç kişiyi ikna edecek. Oyunu kullandın ne yapacaksın? Akşam üzeri okula gidip sandıkları kontrol edeceksin. Sandıklardan sonra seçim kuruluna gideceksin. YSK'da da ben olacağım. Merak etmeyin. Bence bu iş tamam."

 

 

 

 

 

 Çok Okunanlar

Trump'tan, Erdoğan'a tehdit

'Erdoğan, Türkiye'yi varoluşsal bir çöküşe götürüyor'

İşte Muharrem İnce'nin topladığı imza sayısı

CHP'deki kurultay çağrısında Böke ve Cihaner de safını belli etti

Adnan Oktar'ı savunan Nagehan Alçı'dan dönüş

İlgili Haberler

Politika

Yandaş gazeteden Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na transfer

Politika

FETÖ firarisi Emre Uslu'dan mesaj: OHAL kalktı diye ortaya çıkmayın

Politika

Muharrem İnce'den AKP Sözcüsü Ünal'a yanıt

Politika

Eski Cumhurbaşkanı Hatemi: İranlı reformistler, rejimin emniyet sübabıdır

Politika

'Bedelli askerlik' parasını ödemek için ilginç yol: İşte o ilanlar

Politika

'Yeni sistemin meyvelerini tatma konusunda sabırsızız'

Politika

Merdan Yanardağ: 'Rabbim beni affetsin' diyor, bu millet sizi affetmeyecek!

Politika

'Eren Erdem'e hapis cezası verildi'

Politika

CHP'den AKP'li Ünal'a sert tepki

Politika

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ekonomiden Sorumlu Başdanışmanı görevinden istifa etti!

Politika

Anayasa Mahkemesi'nden üç siyasi parti hakkında 'kapatma' kararı

Politika

CHP'de imza hareketliliği sürüyor: Son durum ne?