Çok Okunanlar

Metropoll anketi: AKP'de oy kaybı, kriz kaygısı ve enflasyon

Muharrem Sarıkaya: 'AKP'nin Ankara adayı kesinleşti'

CHP, 14 başkanın yarısıyla yola devam edecek... İşte o isimler

MEB'den Hz. Ali skandalı!

10 Kasım'da 'Kemal Paşa' tatlısı paylaşarak Atatürk'e hakaret eden kişi tutuklandı

İnce: Sağcı kazanacak, solcu kazanacak

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Gaziantep'te vatandaşlara seslendi. İnce, "Cumhuriyet'in kenti Gaziantep sağolun varolun. Bu 99. mitingim. Bu iş tamam, bu maya tuttu. Allah'ın izni milletin isteğiyle bu iş tamam. İlk kez bir seçimin kaybedeni olmayacak" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayı İnce, 24 Haziran seçimlerine kısa bir süre kala miting çalışmalarına Gaziantep'te devam etti. Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, "Birinci turda yüzde 51 alacağım" diye seslendi.

İnce'nin konuşmasından satır başları şöyle:

İnce, 24 Haziran'dan sonra CHP'li, AKP'li, Ülkücü, HDP'li, İyi Parti'li Saadet Parti'li vatandaşların kazanacağını söyledi. Sağcı kazanacak, solcu kazanacak diyen İnce, "İlk işimiz OHAL'i kaldırmak olacak. İkinci işimiz Merkez Bankası'nın para politikasına asla müdahale etmemek olacak. 3 dış politika barışcıl olacak. Türkiye'yi her türlü vesayetten kurtaracağız. Türkiye'de demokrasi olacak hukuk olacak bağımsız mahkemeler olacak. Başörtülü başörtüsüz ayrımı yok sağcı solcu ayrımı yok Alevi Sünni ayrımı yok. Önce barışacağız. Hemen barışacağız. Millete yalan söylemeden kimseyi kaldırmadan. Sanayimizin atıl kalan yüzde 25'ini hayata geçireceğiz. Meraları tarım alanlarını değerlendirecek işsizlere iş bulacağız. Türkiye nefes alacak." dedi.

İnce şöyle devam etti:

'DİNİMİZE ZARAR VERME GÜNAHTIR'

"Erdoğan benim şiir kitabımla uğraşacağına istersen sana bir alışveriş listesi vereyim onu oku meydanlarda. Sana her kuşun eti yenmez dedim. Meydanlarda fabrika diyorum, aş diyorum, iş diyorum, gençleri yurtdışına göndereceğiz diyorum, her mahalleye kreş açacağız diyorum, o tutturmuş her mahalleye bir kıraathane diyor. Diyanet İşleri Başkanlığı da kıraathane övgüsü yapıyor. Yapma bunu, yanlış yapıyorsun, sen en üstteki din adamısın, dinimize zarar verme yazıktır günahtır.

Ben 5 vakit namaz kıldığımı iddia etmiyorum, ama 15 yaşından beri cuma namazına gidiyorum. Ben böyle öğrendim. Seçim yaklaşınca gidenlerden değilim. Camide hiç fotoğrafın var mı diyor, biz camiye fotoğraf çektirmeye değil ibadet yapmaya gidiyoruz. Kul hakkı yersin, haram sende, yalan sende, sen nasıl müslümansın?! 1071 Malazgirt zaferinden beri bu topraklar böyle yalancı görmedi. Erdoğan bence sen bir doktora git."

'KORKMA BEN ADAM YEMİYORUM'

"Erdoğan madem sen ustasın, ben de diyorum ki boynuz kulağı geçer. Sende yürek varsa, bilgi varsa, cesaretin varsa istediğin televizyon kanalında karşıma çık. Seninle ekonomi tartışacağım, yanlış Suriye politikanı tartışacağım. Onunla televizyona çıkarsam reytingi artar demiş, ben televizyona çıktığımda Erdoğan'ın dört katı izleniyorum. Erdoğan televizyonda konuşurken başka kanalda hava durumu var daha çok izlenmiş. Benim attığım tweet dünyada birinci oluyor. Gel benimle televizyona çık da biraz havan olsun. Korkma ben adam yemiyorum. Korkma diplomanı sormayacağım.

Çocuklarınıza matematik öğreteceğiz, iyi mühendis, iyi öğretmen, iyi doktor olacaklar. Çocuklarımız iyi spor yapacaklar, olimpiyatlarda madalya alacaklar. Çocuklarımız FETÖ benzeri yapıların yurtlarına muhtaç kalmayacak."

'HERKES ÜÇ KİŞİYİ İKNA EDECEK'

"Ben diyorum ki nanoteknoloji, ben diyorum ki "Erdoğan, dünya değişti, artık insanlar aydan maden topluyor." O diyor ki "kıraathane", hadi gündüz bedava keki yedin, akşam yemeği ne olacak? Bedava kek isteyenler Erdoğan'a, iş isteyenler bana oy versin.

Meydanda "Bana bak Muharrem" diyor, ben de dedim ki "Sana baktım Recep söyle" Vatandaş da dedi ki "Ona zaten devletin hazinesi bakıyor, sen ona bakma bize bak."

Evlatlarım, çocuklarım size güzel bir Türkiye, mutlu bir Türkiye, huzurlu bir Türkiye vaat ediyorum. Başörtülüler de benim çocuklarım, başı açıklar da benim çocuklarım. Türk gençleri de benim çocuklarım, Kürt gençleri de benim çocuklarım.

Pazar gününe kadar herkes çevresinden üç kişiyi ikna edecek. Oyunu kullandın ne yapacaksın? Akşam üzeri okula gidip sandıkları kontrol edeceksin. Sandıklardan sonra seçim kuruluna gideceksin. YSK'da da ben olacağım. Merak etmeyin. Bence bu iş tamam."

 

 

 

 

 

 

İlgili Haberler

Politika

Belediye başkanına silahlı saldırı

Politika

TBMM'yi karıştıran 5.maddede 'geri adım attılar'

Politika

Kritik görüşme sonrası açıklama: Bu toplantı geleceğe umutla bakmamızı sağladı

Politika

Yeliz Koray | Hıyanet

Politika

İHD'den Leyla Güven çağrısı

Politika

Atatürk'e hakaretten tutuklanan gericiye siyasi partiden ziyaret!

Politika

Türkiye, sokağa çıkma yasaklarına ilişkin AİHM'de savunma yaptı

Politika

İyi Partili vekilin ağabeyi AKP'den aday adayı oldu

Politika

Büyükerşen'e saldıranların aldığı ceza belli oldu

Politika

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: AKP'nin oda ve borsa başkanları teklifini doğru bulmuyoruz

Politika

Atatürk heykeline çıkıp ‘Babam' diyen şahsa linç girişimi

Politika

Akşener protestocularına bir dava bir takipsizlik: Tehdit var, suç yokmuş