İnce’den, İstanbul adaylığı konusunda açıklama

CHP için seçim çalışmalarına Orhangazi’den başlayan Muharrem İnce, partililer ve Orhangazi Belediye Başkan Adayı Çetin Çoklar ile birlikte vatandaşlarla buluştu. Cumhuriyet Alanı’ndan Hürriyet Mahallesi’ne kadar yürüyen İnce, yolda esnaf ve halkla selamlaştı. İlçe sakinleri, İnce ile bol bol fotoğraf çektirdi.

‘ORHANGAZİ’DE BU İŞ OLMUŞ’

Muharrem İnce, Hürriyet Mahallesi’nde bir kahvede halka seslendi. Siyasetçinin sokakta bir saat gezdikten sonra nabzı tutabildiğini söyleyen İnce, “Orhangazi’de gördüğümü söyleyeyim. Ben hep Yalova’da seçmenlere ismiyle hitap ederdim. Bir kere bu on numara. Çetin Çoklar insanlara hep isimleri ile hitap etti. Milletin gözlerindeki ışığı da gördüm. Yani yanılmam kolay kolay. Bence Orhangazi olmuş. Bu iş olur yani. Seçim ciddi bir iştir. Hiç ucunu bırakmaya gelmez, son ana kadar, hatta sandıkların başında da ikna işidir, iddia işidir. Bunu anlatmak lazım insanlara. Son dakikaya, hatta sandık başında çalışmak lazım” diye konuştu.

'BİR SÜRÜ YANLIŞ VAR AMA SESİMİ ÇIKARMIYORUM'

İnce, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için ise "Ben hep söyledim, sandık konulsun. Bu sandıktan kim çıkarsa adayımız o olsun. Gördüğüm bir sürü yanlışlıklar var ama sesimi çıkartmıyorum. 31 Mart'a kadar maraza çıkartma zamanı değil, çalışma zamanı" diye konuştu.

 

 

YAZARLAR