unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

İnce'nin sosyal medya ekibi ilk kez konuştu

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin paylaşım rekorları kıran sosyal medya ekibi ilk kez konuştu.

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin gençlerden oluşan sosyal medya ekibi ilk kez bir röportaj verdi. İsimlerinin açıklanmamasını isteyen ekip, isimlerinin niçin ’10. Kat’ olduğunu anlattı; “Huzurlu bir ülkede yaşamak istediklerini" söyleyen ve alanında uzman 12 gençten oluşan 10. Kat isimli ekip, hiçbir karşılık beklemeden günde 19-20 saat çalıştıklarını belirtti. İnce'nin 10. Kat aslı sosyal medya ekibi isimlerinin anlamını da, "Ekibimize İstanbul’da kampanyayı yürüttüğümüz binanın 10. katında olduğumuz için bu ismi verdik” dedi.

Gazeteci Pınar Tremblay'a konuşan ekibin açıklamaları şu şekilde:

‘KONUSUNDA UZMAN, 12 GENCİZ’

İsminiz niçin 10. Kat? Bize kendinizi tanıtır mısınız?

10. Kat ekibini cumhurbaşkanı (adayımızın) adaylık açıklamasından kısa bir süre sonra kampanyanın sosyal medya kısmının sorumluluğunu almak üzere oluşturduk. Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen konusunda uzman 12 gençten oluşan gönüllü bir ekibiz. Ekibimize İstanbul’da kampanyayı yürüttüğümüz binanın 10. katında olduğumuz için bu ismi verdik.

Hepimiz Türkiye’nin orta sınıfı olarak değerlendirilen, emek yoğun yaşayan ailelerin çocuklarıyız. Dünyada x ve y olarak adlandırılan kuşağa ait gençleriz. Hamurunda halk kültürü olan, bu kültürü evrensel değerlerle besleyen insanlarız. Biz geleneksel iletişim mecralarının içine doğmuş, yeni medya ile yol almış geçiş dönemi nesliyiz. Teknoloji ve teknolojik gelişimin ekonomi-politik yansımalarını yakından izleyen, yaşadığı ülkede ve kentte bu gelişimi gözlemleyen gençleriz.

‘TÜRKİYE’NİN ÖZLEDİĞİ KAVGADAN UZAK GÜNLER…’

Sosyal medya ekibi olarak beş-altı hafta gibi bir sürede Türkiye siyasetinin akışını değiştirdiniz. Bu kadar ağır baskı ortamında, olumlu, güler yüzlü, gülümseten imajlar yarattınız. Bunlardan örnekler verebilir misiniz, sizce en başarılı çalışmalarınız hangisiydi? Neden bu kadar derin bir etki yarattınız?

Türkiye siyasetinin akışını değiştiren cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce’nin tarzı, üslubu, cesareti, ülkesine olan sevgisi ve gençlere olan inancıydı. Biz bu süreçte bunların görünür olmasına aracı olduk. sosyal medya ekibi olarak mizah ile pozitif bir dil kurguladık. Aynı zamanda duygusal içeriklerle insanların duygu dünyasına seslendik.

Türkiye’nin özlediği kavgadan uzak, eleştirirken gülümseten, gelecekten bahseden, hayalleri olan, umutla yeni bir sabaha uyanılan günlerdi. İçinde bulunduğumuz seçim kampanyası ülkemize bunu verdi ve bir dip dalgası başlattı. Biz de sosyal medyada özlemini çektiğimiz ülkeyi anlatmaya ve yaşatmaya çalışıyoruz.

‘MUKTEDİRLER İLETİŞİMİ HEP KONTROL ETMEK İSTER’

Türkiye’de sosyal medya uzun süredir çok yoğun bir “AK Troll” baskısına maruz. Negatif kampanya mesajları ile nasıl baş ediyorsunuz?

Sosyal medyanın tüm mecralarında sadece Türkiye’de değil birçok ülkede manipülatif çalışmalar yapılmakta. Buna karşı en doğru mücadele sağlıklı ve doğru bilginin verildiği mecralar oluşturmak ve etik iletişimden asla ve asla vazgeçmemektir. Temel kişi hak ve özgürlükleri iletişimin vazgeçilmezi olmalıdır. Dünya tarihinde iletişim devrimlerinin yaşandığı tüm dönemlerde bu değişim ilk etapta muktedir olanlar için korkutucu olmuştur. Muktedir olanlar yeni iletişim biçimlerini ve alanlarını hep kontrol altına almak istemiştir. Lâkin tarihin bize öğrettiği bir şey var ki ne kadar hükmetmek isteseler de bunu başaramamışlardır. Doğru bilgiye ulaşmak gayesi hep baki kalmıştır. Bugün de bakidir.

 Çok Okunanlar

Trump'tan, Erdoğan'a tehdit

'Erdoğan, Türkiye'yi varoluşsal bir çöküşe götürüyor'

İşte Muharrem İnce'nin topladığı imza sayısı

CHP'deki kurultay çağrısında Böke ve Cihaner de safını belli etti

Adnan Oktar'ı savunan Nagehan Alçı'dan dönüş

İlgili Haberler

Politika

Yandaş gazeteden Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na transfer

Politika

FETÖ firarisi Emre Uslu'dan mesaj: OHAL kalktı diye ortaya çıkmayın

Politika

Muharrem İnce'den AKP Sözcüsü Ünal'a yanıt

Politika

Eski Cumhurbaşkanı Hatemi: İranlı reformistler, rejimin emniyet sübabıdır

Politika

'Bedelli askerlik' parasını ödemek için ilginç yol: İşte o ilanlar

Politika

'Yeni sistemin meyvelerini tatma konusunda sabırsızız'

Politika

Merdan Yanardağ: 'Rabbim beni affetsin' diyor, bu millet sizi affetmeyecek!

Politika

'Eren Erdem'e hapis cezası verildi'

Politika

CHP'den AKP'li Ünal'a sert tepki

Politika

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ekonomiden Sorumlu Başdanışmanı görevinden istifa etti!

Politika

Anayasa Mahkemesi'nden üç siyasi parti hakkında 'kapatma' kararı

Politika

CHP'de imza hareketliliği sürüyor: Son durum ne?