İyi Parti''den yerel seçim açıklaması

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen, yerel seçimlere ilişkin, "Hedefimiz alabildiğimiz kadar fazla belediyeyi almak ve genel seçimdeki oyumuzu yukarıya taşımak." dedi.

Seymen, yerel seçimler ve parti çalışmaları kapsamında geldiği Erzurum'da parti teşkilatı, yerel ve ulusal basının temsilcileriyle bir restoranda buluştu.

İyi Partinin ihtiyaca binaen kurulduğunu belirten Seymen, "Çünkü 16 yıldır ülkeyi tek başına yöneten ve muhalefeti olmayan iktidarla karşı karşıyaydık. Halkımız bir alternatif arıyordu, bu alternatifi ise Meral Akşener önderliğindeki iyiler ortaya koydu." görüşünü savundu.

Seymen, 24 Haziran'daki seçimlerde en başarılı partinin İyi Parti olduğunu anlatarak, şu ifadeleri kullandı:

'ULUSAL MEDYADA YER ALAMIYORUZ, KRİZİ ANLATAMIYORUZ'

"Yerel seçimlerde göstereceğimiz adayları yerinde ve doğru tespit edebilmek için yollardayız. Hedefimiz alabildiğimiz kadar fazla belediyeyi almak ve genel seçimdeki oyumuzu yukarıya taşımak. İttifak bir yasal değişiklik gerektiriyor, dolayısıyla yasal değişliklik yapılıp yapılmayacağını bilmeden İYİ Parti olarak ittifak konusunda bir şey söylememiz mümkün değil, ama bugünkü kararlılığımız hiçbir ittifaka girmeden tek başımıza seçimlere girmek."

Seymen, ülkede ekonomi ve eğitim gibi krizlerin bulunduğunu belirterek, ulusal medyada yer alamadıkları için bu konuları halka aktaracaklarını dile getirdi.

İyi Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli de kentin çokça sorunu olduğunu ve bundan dolayı üzüntü duyduğunu ifade ederek, "Erzurum'un 6 milletvekili parti gözetmeksizin hizmet etmesi gerekiyor. El ele verip kentin sorunlarını çözmek benim için en büyük mutluluk." dedi.

YAZARLAR