Çok Okunanlar

Türkeş 'Fesli Kadir' için ne demişti?

Yandaşların 'Atatürk' yalanı bitmiyor... Gerçek saniyeler içinde ortaya çıktı!

Nagehan Alçı, AKP'nin İstanbul ve Ankara adayını açıkladı

ADD Başkanı Süheyl Batum'a Fenerbahçe'den istifa çağrısı

CHP'de 140 belediye başkan adayı belli oldu

Seçim öncesi Demirtaş'tan son sesli mesaj

HDP'nin tutuklu cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş sosyal medya hesabı üzerinden bir sesli mesaj paylaştı. Demirtaş, Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda yurttaşları sandığa sahip çıkmaya çağırdı.

HDP'nin, Edirne Cezaevi'nde 1.5 yıldan fazla süredir tutuklu bulunan cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, Twitter'dan yaptığı paylaşımda vatandaşlara oylarınıza sahip çıkın çağrısında bulundu. 

Demirtaş, “Seçim öncesi sizlere ulaştırabileceğim son sesli mesajım da budur” notuyla paylaştığı videoda “24 Haziran’da inanıyorum demokrasi kazanacak, demokrasi yanlıları kazanacak. Önemli bir sonuç ortaya çıkacak ve göreceğiz ki seçimler vesilesiyle Türkiye’de bir dönem kapanacak” dediği sesli mesajında devamında şunları söyledi:

“Çok az bir zaman kaldı. Sayılı günler, sayılı saatler var artık. Engellere, kısıtlı imkânlara rağmen muazzam kampanya yürüten herkese teşekkür ediyorum. Ortaya çıkan durum, çok kritik bir aşamada sandığa gidileceğini gösteriyor. Öylesine ki artık bir tek oyun bile Türkiye’nin ve toplumun geleceğini, kaderini belirleyeceği bir noktaya geldik. Son saatler, son günler de bu açıdan çok önemli. Herkesin çok iyi bir çalışma yürütmesi lazım ve aynı kararlılıkla sandıklara da, oylara da sahip çıkılması lazım. 24 Haziran’da inanıyorum demokrasi kazanacak, demokrasi yanlıları kazanacak. Önemli bir sonuç ortaya çıkacak ve göreceğiz ki seçimler vesilesiyle Türkiye’de bir dönem kapanacak. Baskının, zulmün olduğu bir dönem kapanacak. Hukukun üstünlüğü de, adalet de, huzur da, güven de, ekonomik refah da bu şekilde, daha rahat bir ortamda temin edilecek. Sahada çalışma yürüten bütün arkadaşların da herkesin de bu bilinçle son saate kadar, resmi sonuçlar açıklanıncaya kadar mutlaka oylarına, sandığa sahip çıkmasını bekliyorum. İşimiz gücümüz ne olursa olsun, önümüzdeki birkaç gün mutlaka ama mutlaka zamanımızın tamamını seçim kampanyasına, sandık güvenliğine ayırma konusunda hassasiyet gösterilmesi lazım. Kampanya yürüten, emek harcayan, yüreğini ortaya koyan herkese buradan teşekkürlerimi sunuyorum. Hepsi sağ olsunlar, var olsunlar. Hepsine içten selam ve sevgilerimi gönderiyorum.”

E-MİTİNGTEN SONRA E-SOHBET
Seçim kampanyası boyunca tutuklu olduğu için yurttaşlarla birebir temas kuramayan Demirtaş, seçime iki gün kala bir ilke daha imza atacak. Demirtaş, bugün saat 19.30’da yurttaşlar ile sosyal medya üzerinden anlık diyalog kuracak.

HDP Genel Merkezi’nin konu ile ilgili verdiği bilgiye göre Demirtaş saat 19.30’da Twitter üzerinden yurttaşlarla sohbet ederken gelen mesajlar avukatları aracılığı ile Demirtaş’a ulaştırılacak, Demirtaş’ın el yazısı ile gönderdiği yanıtlar ise Twitter hesabı üzerinden paylaşılacak.

HDP Genel Merkezi, yurttaşların mesajlarını paylaşmak için kullanacakları hashtag’ın, sohbet başlamadan kısa bir süre önce sosyal medya üzerinden duyurulacağını açıkladı.

Demirtaş, dün akşam bu akşam yapılacak olan e-sohbeti "Dünya siyasi tarihinin ilk hücreden e-mitingine katılan siz değerli arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Yarın akşam yine aynı saatlerde, yine burada bu defa e-sohbet yapacağız. Neredeyse gerçek zamanlı olarak hem de. Yöntemi sürpriz." sözleriyle duyurmuştu. 

 

İlgili Haberler

Politika

KHK'lı doktorların çalışmasını kısıtlayan madde değiştirildi

Politika

Çorlu'da öğrencilere 'sabah namazı' dayatması

Politika

'Anadolu'da gençler çok yalnız ve umutsuz'

Politika

Edirne'de Atatürk'e hakaret ettiği için tutuklanan Şahin, serbest bırakıldı

Politika

CHP'li Torun'dan Mansur Yavaş açıklaması

Politika

Mevlüt Çavuşoğlu: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız

Politika

CHP'de 140 belediye başkan adayı belli oldu

Politika

Eski Zaman gazetesi başyazarı Ali Ünal'a 19 yıl 6 ay hapis cezası

Politika

CHP, Ankara ve Eskişehir adaylarını belirliyor

Politika

AKP Erbaş'a sahip çıktı: Hasta ziyaretinin siyaseti olmaz

Politika

HDP'den Kılıçdaroğlu-Türk görüşmesine ilişkin açıklama

Politika

Türkeş 'Fesli Kadir' için ne demişti?