unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Seçim öncesi Demirtaş'tan son sesli mesaj

HDP'nin tutuklu cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş sosyal medya hesabı üzerinden bir sesli mesaj paylaştı. Demirtaş, Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda yurttaşları sandığa sahip çıkmaya çağırdı.

HDP'nin, Edirne Cezaevi'nde 1.5 yıldan fazla süredir tutuklu bulunan cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, Twitter'dan yaptığı paylaşımda vatandaşlara oylarınıza sahip çıkın çağrısında bulundu. 

Demirtaş, “Seçim öncesi sizlere ulaştırabileceğim son sesli mesajım da budur” notuyla paylaştığı videoda “24 Haziran’da inanıyorum demokrasi kazanacak, demokrasi yanlıları kazanacak. Önemli bir sonuç ortaya çıkacak ve göreceğiz ki seçimler vesilesiyle Türkiye’de bir dönem kapanacak” dediği sesli mesajında devamında şunları söyledi:

“Çok az bir zaman kaldı. Sayılı günler, sayılı saatler var artık. Engellere, kısıtlı imkânlara rağmen muazzam kampanya yürüten herkese teşekkür ediyorum. Ortaya çıkan durum, çok kritik bir aşamada sandığa gidileceğini gösteriyor. Öylesine ki artık bir tek oyun bile Türkiye’nin ve toplumun geleceğini, kaderini belirleyeceği bir noktaya geldik. Son saatler, son günler de bu açıdan çok önemli. Herkesin çok iyi bir çalışma yürütmesi lazım ve aynı kararlılıkla sandıklara da, oylara da sahip çıkılması lazım. 24 Haziran’da inanıyorum demokrasi kazanacak, demokrasi yanlıları kazanacak. Önemli bir sonuç ortaya çıkacak ve göreceğiz ki seçimler vesilesiyle Türkiye’de bir dönem kapanacak. Baskının, zulmün olduğu bir dönem kapanacak. Hukukun üstünlüğü de, adalet de, huzur da, güven de, ekonomik refah da bu şekilde, daha rahat bir ortamda temin edilecek. Sahada çalışma yürüten bütün arkadaşların da herkesin de bu bilinçle son saate kadar, resmi sonuçlar açıklanıncaya kadar mutlaka oylarına, sandığa sahip çıkmasını bekliyorum. İşimiz gücümüz ne olursa olsun, önümüzdeki birkaç gün mutlaka ama mutlaka zamanımızın tamamını seçim kampanyasına, sandık güvenliğine ayırma konusunda hassasiyet gösterilmesi lazım. Kampanya yürüten, emek harcayan, yüreğini ortaya koyan herkese buradan teşekkürlerimi sunuyorum. Hepsi sağ olsunlar, var olsunlar. Hepsine içten selam ve sevgilerimi gönderiyorum.”

E-MİTİNGTEN SONRA E-SOHBET
Seçim kampanyası boyunca tutuklu olduğu için yurttaşlarla birebir temas kuramayan Demirtaş, seçime iki gün kala bir ilke daha imza atacak. Demirtaş, bugün saat 19.30’da yurttaşlar ile sosyal medya üzerinden anlık diyalog kuracak.

HDP Genel Merkezi’nin konu ile ilgili verdiği bilgiye göre Demirtaş saat 19.30’da Twitter üzerinden yurttaşlarla sohbet ederken gelen mesajlar avukatları aracılığı ile Demirtaş’a ulaştırılacak, Demirtaş’ın el yazısı ile gönderdiği yanıtlar ise Twitter hesabı üzerinden paylaşılacak.

HDP Genel Merkezi, yurttaşların mesajlarını paylaşmak için kullanacakları hashtag’ın, sohbet başlamadan kısa bir süre önce sosyal medya üzerinden duyurulacağını açıkladı.

Demirtaş, dün akşam bu akşam yapılacak olan e-sohbeti "Dünya siyasi tarihinin ilk hücreden e-mitingine katılan siz değerli arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Yarın akşam yine aynı saatlerde, yine burada bu defa e-sohbet yapacağız. Neredeyse gerçek zamanlı olarak hem de. Yöntemi sürpriz." sözleriyle duyurmuştu. 

 Çok Okunanlar

Muharrem İnce'nin ekibinin topladığı imza sayısı belli oldu

Diğer cemaat ve tarikatlara operasyon geliyor mu? Yandaş yazar yanıtladı...

CHP'li Aksünger: Muharrem Bey'in sonuç monuç aldığı yok

Teknosa'da işler böyle yürüyor!

Hakan Şükür'den tepki çeken 15 Temmuz mesajı

İlgili Haberler

Politika

Adalet Bakanlığı'ndan, CHP milletvekillerinin Eren Erdem ile görüşmesine ilişkin karar

Politika

Merdan Yanardağ: AKP iktidarı darbe içinde bir darbe gerçekleştirdi

Politika

Erdoğan yeni Danıştay üyelerini atadı

Politika

OHAL sonrası için yeni düzenlemeler: OHAL artık kalıcı!

Politika

CHP'li Aksünger: Muharrem Bey'in sonuç monuç aldığı yok

Politika

Hakan Fidan'ı ifadeye çağıran savcıya tahliye!

Politika

İyi Partili vekillerin TBMM'deki görevleri belli oldu

Politika

Mimarlar Odası: Cumhuriyet kurumları kararnamelerle yok ediliyor

Politika

Muharrem İnce'nin ekibinin topladığı imza sayısı belli oldu

Politika

Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanlığı görevini devretti!

Politika

Terörle mücadeleye ilişkin teklif TBMM'de

Politika

Erdoğan her ay TRT'de program yapacak