darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

AKP'nin Anayasa taslağını hazırlayan isimden Berberoğlu itirafı

SPK'den Demirören'e 264 milyonluk kur muafiyeti

Merdan Yanardağ: Aynı gemide değiliz!

HDP heyeti: Tunceli'deki yangına müdahale edilmiyor, vali manipüle ediyor

'Türkiye IMF'den borç almaya ikna edilmek istendi'

Siyasal islamcılara hatırlatma: Onurun ve utancın fotoğrafları!

ABC Gazetesi ve Merdan Yanardağ'ı hedef alan gerici, cumhuriyet düşmanı Ali Karahasanoğlu bu hatırlatmaya ne cevap verecek?

Gerici Akit gazetesinin Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu, dün köşesinde ABC Gazetesi ve Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'ı hedef almaya çalışmıştı. 

Karahasanoğlu, ABC Gazetesi'nde yer alan haberleri 'eleştirerek' ülkedeki ekonomik yangını, dış politikadaki başarısızlığı örtpas etmeye çalışmasından 24 saat bile geçmeden ekonomideki dalgalanma iyiden iyiye artarak, bu yangının Türkiye'deki muhaliflerin üzerine atılamayacağını doğruladı. 

Karahasanoğlu'nun sözlerinin ardından dün akşam TELE 1 TV'de yayınlanan 18 Dakika'da konuşan Yanardağ, "Akit gazetesi de bize saldırmış. ABC Gazetesi'nin haberlerinin ABD yanlısı olmakla suçlamış. El insaf! Biz ABD ile mücadele ederken, siz 6 Filo'yu kıble alıp namaz kıldınız. Sizin lideriniz daha başbakan değilken Oval Ofis'te niye ağırlandı? Irak işgaline karşı çıktınız mı? Suriye'de ABD ve İsrail'i desteklemediniz mi? Hiçbirini yapmadınız. Emperyalizmin çocukları bizi Amerikancılıkla suçlamasınlar. Yıllardır CIA güdümünde çalışan isimler, 1969'da Amerikan 6. Filosunu protesto eden devrimci gençliğe polis desteğinde kanlı pazarı yaşattı. Siyonizme karşı savaşan arkadaşlarımıza siz anarşist demediniz mi? İsrail'i uşaklık değilde nedir bu? Filistinlilerin yayında İsrail siyonizmine karşı savaşmak için işgal altındaki topraklara giden Deniz Gezmiş'in Filistin Halk Kurtuluş Cephesi / FHKC kimliği, bayrak gibi bizim elimizde dalgalanıyor. Sizin elinizde de utancın kiri var'' demişti. 

Peki, Yanardağ'ın bahsettiği 6. Filo'dan Karahasanoğlu'nun haber var mı? Karahasanoğlu için biz biraz açalım; 

1967-71 yılları arasında Türkiye'ye demir atan ABD'nin 6. Filo'suna karşı Türkiye'nin devrimci öğrencileri emperyalizme karşı, türkiye'nin bağımsızlığını talep eden büyük ve kitlesel eylemler düzenlemişti. Bu eylemlerin yapıldığı dönemde İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencilerinden Vedat Demircioğlu'nun polis tarafından yurt penceresinden aşağı atılmasının ardından toplanan öğrenciler, dalga dalga Dolmabahçe'ye akarak ABD 6. Filo askerlerini deniz dökmüştü. 

Türkiye'de o yıllarda bunlar olurken siyasal islamcılığın yuvası Milli Türk Talebe Birliği üyeleri ise -ki aralarında öğrenci olanlar çok azdı-  6. Filo'yu savunarak, ABD savaş gemilerine karşı namaz kıldı. Yani 6. Filo'yu kendilerine kıble yaptılar. Aşağıdaki fotoğraf o güne ait. Bu kare, Türkiye'deki devrimcileri, solcuları, yurtseverleri, anti-emperyalistleri, büyük bir iki yüzlülük, utanmazlık ve riya ile ABD yanlısı olmakla suçlayan siyasal islamcılara ve Karahasanoğlu'na ithaf olunur: 

Milli Türk Talebe Birliği, 6'ncı Filo'nun karşısında namaz kılarken, devrimci öğrenciler onları böyle denize dökmüştü. 

İlgili Haberler

Politika

AKP Genel Başkan Yardımcısı Dağ: Abdullah Gül bu harekete ihanet edenlerden biridir

Politika

Açığa alınan Şırnak eski Vali Yardımcısı tutuklandı: ByLock kullandığı tespit edildi

Politika

Kılıçdaroğlu: Türkiye yönetilmiyor, Türkiye savruluyor

Politika

Ümit Özdağ'dan Kılıçdaroğlu'na 'Annan' eleştirisi: CHP bu plana sert çıkmıştı

Politika

AKP'nin Anayasa taslağını hazırlayan isimden Berberoğlu itirafı

Politika

Erdoğan'ın yeni atama kararları Resmi Gazete'de

Politika

Mehmet Ali Güller | Gemi tartışması ve karaya oturmak

Politika

'TBMM, Rus parlamenterlerle dostluk grubu kuracak'

Politika

Kılıçdaroğlu: Kofi Annan'ı saygıyla hatırlayacağız

Politika

Bahçeli'den Erdoğan'a tebrik telefonu

Politika

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Politika

AKP'de yeni MYK belli oldu... İşte isimler