Çok Okunanlar

'Fethullah Gülen ve Mehmet Şevket Eygi Özel Harp Dairesi elemanıydı'

Habertürk TV eski Genel Müdürü gözaltına alındı: Hakkımı helal etmiyorum

Yandaş yazar CHP'nin Ankara ve İstanbul adayını açıkladı

Aydın Doğan'dan flaş Londra hamlesi

Bir zamanlar FETÖ güzellemesi yapıyordu... 'Gezicilerin başları kesilmelidir'

Siyasal islamcılara hatırlatma: Onurun ve utancın fotoğrafları!

ABC Gazetesi ve Merdan Yanardağ'ı hedef alan gerici, cumhuriyet düşmanı Ali Karahasanoğlu bu hatırlatmaya ne cevap verecek?

Gerici Akit gazetesinin Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu, dün köşesinde ABC Gazetesi ve Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'ı hedef almaya çalışmıştı. 

Karahasanoğlu, ABC Gazetesi'nde yer alan haberleri 'eleştirerek' ülkedeki ekonomik yangını, dış politikadaki başarısızlığı örtpas etmeye çalışmasından 24 saat bile geçmeden ekonomideki dalgalanma iyiden iyiye artarak, bu yangının Türkiye'deki muhaliflerin üzerine atılamayacağını doğruladı. 

Karahasanoğlu'nun sözlerinin ardından dün akşam TELE 1 TV'de yayınlanan 18 Dakika'da konuşan Yanardağ, "Akit gazetesi de bize saldırmış. ABC Gazetesi'nin haberlerinin ABD yanlısı olmakla suçlamış. El insaf! Biz ABD ile mücadele ederken, siz 6 Filo'yu kıble alıp namaz kıldınız. Sizin lideriniz daha başbakan değilken Oval Ofis'te niye ağırlandı? Irak işgaline karşı çıktınız mı? Suriye'de ABD ve İsrail'i desteklemediniz mi? Hiçbirini yapmadınız. Emperyalizmin çocukları bizi Amerikancılıkla suçlamasınlar. Yıllardır CIA güdümünde çalışan isimler, 1969'da Amerikan 6. Filosunu protesto eden devrimci gençliğe polis desteğinde kanlı pazarı yaşattı. Siyonizme karşı savaşan arkadaşlarımıza siz anarşist demediniz mi? İsrail'i uşaklık değilde nedir bu? Filistinlilerin yayında İsrail siyonizmine karşı savaşmak için işgal altındaki topraklara giden Deniz Gezmiş'in Filistin Halk Kurtuluş Cephesi / FHKC kimliği, bayrak gibi bizim elimizde dalgalanıyor. Sizin elinizde de utancın kiri var'' demişti. 

Peki, Yanardağ'ın bahsettiği 6. Filo'dan Karahasanoğlu'nun haber var mı? Karahasanoğlu için biz biraz açalım; 

1967-71 yılları arasında Türkiye'ye demir atan ABD'nin 6. Filo'suna karşı Türkiye'nin devrimci öğrencileri emperyalizme karşı, türkiye'nin bağımsızlığını talep eden büyük ve kitlesel eylemler düzenlemişti. Bu eylemlerin yapıldığı dönemde İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencilerinden Vedat Demircioğlu'nun polis tarafından yurt penceresinden aşağı atılmasının ardından toplanan öğrenciler, dalga dalga Dolmabahçe'ye akarak ABD 6. Filo askerlerini deniz dökmüştü. 

Türkiye'de o yıllarda bunlar olurken siyasal islamcılığın yuvası Milli Türk Talebe Birliği üyeleri ise -ki aralarında öğrenci olanlar çok azdı-  6. Filo'yu savunarak, ABD savaş gemilerine karşı namaz kıldı. Yani 6. Filo'yu kendilerine kıble yaptılar. Aşağıdaki fotoğraf o güne ait. Bu kare, Türkiye'deki devrimcileri, solcuları, yurtseverleri, anti-emperyalistleri, büyük bir iki yüzlülük, utanmazlık ve riya ile ABD yanlısı olmakla suçlayan siyasal islamcılara ve Karahasanoğlu'na ithaf olunur: 

Milli Türk Talebe Birliği, 6'ncı Filo'nun karşısında namaz kılarken, devrimci öğrenciler onları böyle denize dökmüştü. 

İlgili Haberler

Politika

HDP'li Habip Eksik, Metsamor Nükleer Santrali sızıntısı için Meclis araştırması istedi

Politika

Meral Akşener: Mansur Yavaş İyi Parti'den aday olmak istemiyor

Politika

Tacize sessiz kalmayan liseliler Meclis gündeminde

Politika

Rusya ve Türkiye, Suriye'deki siyasi çözüm sürecini görüştü

Politika

Bakanlık Aleviliği yok saydı

Politika

AKP'li Çelik: Toplumsal taleple vandallığı ayırmak lazım

Politika

'Trabzon üssü kararı, Türkiye'nin ‘Karadeniz'in aktif gözlemcisi' olma politikasının bir sonucu '

Politika

Gazeteci Ece Sevim Öztürk tahliye edildi

Politika

Ekrem İmamoğlu, İstanbul Valisi Yerlikaya'yı ziyaret etti: Yorum yağdı...

Politika

HDP Milletvekili Ahmet Şık: A Haber izlemekten, Akit okumaktan vazgeçin

Politika

MHP Büyükşehir adayını geri çekti

Politika

Sabah erken kalkan 'gerici' Gezi'ye sallıyor: Şimdi de YeniŞafak...