darbeicindedarbegif.gif


Çok Okunanlar

Atatürk'ü böyle sevdiremezsiniz: Ben O..çocuğuyum dedirttiler!

İyi Parti direksiyonu AKP tabanına kırdı: Meclis'te AKP'ye şartlı destek

Çalışan emekliliğe kadar BES'ten çıkamayacak

'Suudiler Kaşıkçı'yı sorgu sırasında 'yanlışlıkla' öldürdü'

Yaşamını yitiren Nâzım Hikmet'in oğlunun özel fotoğrafları

Siyasal islamcılara hatırlatma: Onurun ve utancın fotoğrafları!

ABC Gazetesi ve Merdan Yanardağ'ı hedef alan gerici, cumhuriyet düşmanı Ali Karahasanoğlu bu hatırlatmaya ne cevap verecek?

Gerici Akit gazetesinin Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu, dün köşesinde ABC Gazetesi ve Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'ı hedef almaya çalışmıştı. 

Karahasanoğlu, ABC Gazetesi'nde yer alan haberleri 'eleştirerek' ülkedeki ekonomik yangını, dış politikadaki başarısızlığı örtpas etmeye çalışmasından 24 saat bile geçmeden ekonomideki dalgalanma iyiden iyiye artarak, bu yangının Türkiye'deki muhaliflerin üzerine atılamayacağını doğruladı. 

Karahasanoğlu'nun sözlerinin ardından dün akşam TELE 1 TV'de yayınlanan 18 Dakika'da konuşan Yanardağ, "Akit gazetesi de bize saldırmış. ABC Gazetesi'nin haberlerinin ABD yanlısı olmakla suçlamış. El insaf! Biz ABD ile mücadele ederken, siz 6 Filo'yu kıble alıp namaz kıldınız. Sizin lideriniz daha başbakan değilken Oval Ofis'te niye ağırlandı? Irak işgaline karşı çıktınız mı? Suriye'de ABD ve İsrail'i desteklemediniz mi? Hiçbirini yapmadınız. Emperyalizmin çocukları bizi Amerikancılıkla suçlamasınlar. Yıllardır CIA güdümünde çalışan isimler, 1969'da Amerikan 6. Filosunu protesto eden devrimci gençliğe polis desteğinde kanlı pazarı yaşattı. Siyonizme karşı savaşan arkadaşlarımıza siz anarşist demediniz mi? İsrail'i uşaklık değilde nedir bu? Filistinlilerin yayında İsrail siyonizmine karşı savaşmak için işgal altındaki topraklara giden Deniz Gezmiş'in Filistin Halk Kurtuluş Cephesi / FHKC kimliği, bayrak gibi bizim elimizde dalgalanıyor. Sizin elinizde de utancın kiri var'' demişti. 

Peki, Yanardağ'ın bahsettiği 6. Filo'dan Karahasanoğlu'nun haber var mı? Karahasanoğlu için biz biraz açalım; 

1967-71 yılları arasında Türkiye'ye demir atan ABD'nin 6. Filo'suna karşı Türkiye'nin devrimci öğrencileri emperyalizme karşı, türkiye'nin bağımsızlığını talep eden büyük ve kitlesel eylemler düzenlemişti. Bu eylemlerin yapıldığı dönemde İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencilerinden Vedat Demircioğlu'nun polis tarafından yurt penceresinden aşağı atılmasının ardından toplanan öğrenciler, dalga dalga Dolmabahçe'ye akarak ABD 6. Filo askerlerini deniz dökmüştü. 

Türkiye'de o yıllarda bunlar olurken siyasal islamcılığın yuvası Milli Türk Talebe Birliği üyeleri ise -ki aralarında öğrenci olanlar çok azdı-  6. Filo'yu savunarak, ABD savaş gemilerine karşı namaz kıldı. Yani 6. Filo'yu kendilerine kıble yaptılar. Aşağıdaki fotoğraf o güne ait. Bu kare, Türkiye'deki devrimcileri, solcuları, yurtseverleri, anti-emperyalistleri, büyük bir iki yüzlülük, utanmazlık ve riya ile ABD yanlısı olmakla suçlayan siyasal islamcılara ve Karahasanoğlu'na ithaf olunur: 

Milli Türk Talebe Birliği, 6'ncı Filo'nun karşısında namaz kılarken, devrimci öğrenciler onları böyle denize dökmüştü. 

İlgili Haberler

Politika

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan 'Kaşıkçı' açıklaması

Politika

CHP'de yerel seçimlerde Beşiktaş'tan bir aday adayı daha çıktı

Politika

Buldan: Tüm rehine davalarının savcısı da hakimi de AKP Genel Başkanıdır!

Politika

CHP lideri Kılıçdaroğlu: Türkiye Cumhuriyeti'nin iradesini Trump'a teslim ettin, senin yatacak yerin yok!

Politika

BM'den Kaşıkçı açıklaması: Dokunulmazlıkları kaldırılsın!

Politika

Erdoğan'dan erken emeklilik açıklaması

Politika

Kayıp Suudi gazeteci Kaşıkçı soruşturmasında yeni gelişmeler

Politika

Merdan Yanardağ: Cemal Kaşıkçı, terör örgütü IŞİD'i destekleyen bir şeriatçıdır

Politika

'Halbuki 'Ver papazı, al papazı' demiştik'

Politika

Barış Akademisyenleri bir kez daha yargılandı!

Politika

'Bağımsız mahkemeler masalını geç Sayın Erdoğan. Yargımızın başına çuvalı bizzat sen geçirdin'

Politika

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanlığı'na atama yapıldı