Çok Okunanlar

Polisten kadın eylemciye cinsel taciz

İşte Kılıçdaroğlu'nun anketinde CHP ve İyi Parti'nin oy oranı

Kılıçdaroğlu'ndan DSP açıklaması: Teklifimizi kabul etmediler

Akit TV yorumcusu, 'Fethullah Gülen gözaltına alındı' dedi... Cumhurbaşkanlığı sözcüsü açıklama yaptı

Cumhur İttifakı'nın 'Ermeni düşmanı' ortağından 'HDP' kararı

Siyasal islamcılara hatırlatma: Onurun ve utancın fotoğrafları!

ABC Gazetesi ve Merdan Yanardağ'ı hedef alan gerici, cumhuriyet düşmanı Ali Karahasanoğlu bu hatırlatmaya ne cevap verecek?

Gerici Akit gazetesinin Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu, dün köşesinde ABC Gazetesi ve Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'ı hedef almaya çalışmıştı. 

Karahasanoğlu, ABC Gazetesi'nde yer alan haberleri 'eleştirerek' ülkedeki ekonomik yangını, dış politikadaki başarısızlığı örtpas etmeye çalışmasından 24 saat bile geçmeden ekonomideki dalgalanma iyiden iyiye artarak, bu yangının Türkiye'deki muhaliflerin üzerine atılamayacağını doğruladı. 

Karahasanoğlu'nun sözlerinin ardından dün akşam TELE 1 TV'de yayınlanan 18 Dakika'da konuşan Yanardağ, "Akit gazetesi de bize saldırmış. ABC Gazetesi'nin haberlerinin ABD yanlısı olmakla suçlamış. El insaf! Biz ABD ile mücadele ederken, siz 6 Filo'yu kıble alıp namaz kıldınız. Sizin lideriniz daha başbakan değilken Oval Ofis'te niye ağırlandı? Irak işgaline karşı çıktınız mı? Suriye'de ABD ve İsrail'i desteklemediniz mi? Hiçbirini yapmadınız. Emperyalizmin çocukları bizi Amerikancılıkla suçlamasınlar. Yıllardır CIA güdümünde çalışan isimler, 1969'da Amerikan 6. Filosunu protesto eden devrimci gençliğe polis desteğinde kanlı pazarı yaşattı. Siyonizme karşı savaşan arkadaşlarımıza siz anarşist demediniz mi? İsrail'i uşaklık değilde nedir bu? Filistinlilerin yayında İsrail siyonizmine karşı savaşmak için işgal altındaki topraklara giden Deniz Gezmiş'in Filistin Halk Kurtuluş Cephesi / FHKC kimliği, bayrak gibi bizim elimizde dalgalanıyor. Sizin elinizde de utancın kiri var'' demişti. 

Peki, Yanardağ'ın bahsettiği 6. Filo'dan Karahasanoğlu'nun haber var mı? Karahasanoğlu için biz biraz açalım; 

1967-71 yılları arasında Türkiye'ye demir atan ABD'nin 6. Filo'suna karşı Türkiye'nin devrimci öğrencileri emperyalizme karşı, türkiye'nin bağımsızlığını talep eden büyük ve kitlesel eylemler düzenlemişti. Bu eylemlerin yapıldığı dönemde İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencilerinden Vedat Demircioğlu'nun polis tarafından yurt penceresinden aşağı atılmasının ardından toplanan öğrenciler, dalga dalga Dolmabahçe'ye akarak ABD 6. Filo askerlerini deniz dökmüştü. 

Türkiye'de o yıllarda bunlar olurken siyasal islamcılığın yuvası Milli Türk Talebe Birliği üyeleri ise -ki aralarında öğrenci olanlar çok azdı-  6. Filo'yu savunarak, ABD savaş gemilerine karşı namaz kıldı. Yani 6. Filo'yu kendilerine kıble yaptılar. Aşağıdaki fotoğraf o güne ait. Bu kare, Türkiye'deki devrimcileri, solcuları, yurtseverleri, anti-emperyalistleri, büyük bir iki yüzlülük, utanmazlık ve riya ile ABD yanlısı olmakla suçlayan siyasal islamcılara ve Karahasanoğlu'na ithaf olunur: 

Milli Türk Talebe Birliği, 6'ncı Filo'nun karşısında namaz kılarken, devrimci öğrenciler onları böyle denize dökmüştü. 

İlgili Haberler

Politika

Erdoğan bu sefer de 1974'te kurulan üniversiteyi ‘biz kurduk' dedi

Politika

Süheyl Batum görevini bıraktı

Politika

Mustafa Sarıgül'den öğrencilere 'e-dersane' sözü

Politika

'Müdire Hanım' davasında karar çıktı

Politika

Emre Kınay, eleştirilere böyle cevap verdi!

Politika

Erdoğan işçileri 'kadro verdik' diye azarlamıştı... KİT'lerde taşeronlara kadro yok!

Politika

İnce'den Erdoğan'a: Dünya lideri olacağım' derken manav olmuşsun

Politika

Kılıçdaroğlu'ndan ittifak eleştirilerine yanıt: Bütün seçmenlerle ittifak yapıyoruz

Politika

İmamoğlu: 'Yürü be İstanbul' diye kampanya başlatacağız

Politika

MHP'den Cumhur İttifakı'na yeni parti ve isim önerisi

Politika

Camide kahvaltılı seçim toplantısı

Politika

İşte Kılıçdaroğlu'nun anketinde CHP ve İyi Parti'nin oy oranı