Uğur Işılak hakkında suç duyurusu

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla Konya Cumhuriyet Başsavcılığına, Meram Eski Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, Eski AKP Milletvekili Uğur IŞILAK, Dönemin Meram Belediyesi Belediye  Meclis Üyeleri ve Dönemin Meram Belediye Başkanlığı Bünyesinde görev yapan tüm ihale komisyon üyeleri hakkında Görevi Kötüye Kullanma, Görevi İhmal, İhaleye Fesat Karıştırma, 5018 sayılı Kamu Malî Yönetimi ve Kontrol Kanunu’nun 71. Maddesini ihlal’den dolayı suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusundan sonra açıklama yapan HKP’liler, “Meram Belediyesi’nin o zamanki yetkililerinin ihalelerde saydamlık, rekabet, eşitlik, gizlilik ve kaynakların verimli kullanılması ilkelerini çiğnediği görülmektedir” denildi.

HKP’den yapılan o açıklama ve suç duyurusu

“Söz konusu kamu görevlilerinin kasıt, kusur veya ihmallerinden kaynaklı olarak mevzuata aykırı karar, işlem veya eylemleri sonucunda kamu kaynağında ciddi bir eksilme olduğu açıktır.  Dolayısıyla  bu haber tek başına bile bir suç duyurusu niteliği taşımaktadır.

Söz konusu haksız ve astronomik meblağın ödenerek kamuyu zarara uğrattığı düşünülen  Meram Belediyesi’nin bir önceki Başkanı Serdar Kalaycı, dönemin Belediye Meclis Üyeleri ile diğer diğer görevliler ve ödemeyi alan Uğur Işılak hakkında Konya Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.

Halkın Kurtuluş Partisi açıkça işlenmiş bu tür suçların göz ardı edilmemesi, siyasi saiklerle tüm bu yasadışı işlerin üstü örtülmemesi için elinden gelen gayreti bu güne kadar göstermiş bundan sonra da gösterecektir.”

 

YAZARLAR