Rabia Naz’ın ölümünü araştıran Metin Cihan, yurt dışına yerleşmek zorunda kaldığını duyurdu

Rabia Naz’ın ölümünü araştıran Metin Cihan, yurt dışına yerleşmek zorunda kaldığını duyurdu

Giresun’da hayatını kaybeden Rabia Naz Vatan’ın şüpheli ölümünü araştıran gazeteci akademisyen Metin Cihan, yurt dışına yerleşmek zorunda kaldığını duyurdu.

Giresun’un Eynesil ilçesinde 13 Nisan 2018’de evinin önünde yaralı bulunup kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın ölümüne ilişkin farklı iddialar gündeme gelmişti. Rabia Naz’ın ölümünün intihar ya da yüksek yerden düşme olduğu öne sürülürken baba Şaban Vatan ise kızına araba çarptığını ancak bu durumun üstünün örtüldüğünü iddia etmişti. Şüpheli ölümü ilk olarak gazeteci Metin Cihan duyurmuştu. Cihan bugün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yurt dışına çıkmak zorunda kaldığını duyurdu.

Zor zamanlar geçirdiğini belirten Metin Cihan neden yurt dışına çıkmak zorunda kaldığını şöyle anlattı:

“Rabia Naz’ın ölümünün aydınlatılacağına dair birkaç kez çok umutlandım. Maalesef olmadı. Aksine babayı akıl hastanesine yatırmaya çalıştılar, bana soruşturma açıldı. Şu an yurt dışındayım. Zor zamanlar geçiriyorum. Yaşadığım ve bildiğim her şeyi tüm açıklığıyla anlatmak istiyorum.  Neden yurt dışı? “Ben de Geziciyim” dediğim eski bir twite ilk soruşturma açılmıştı. Sonra oğlumla Türkiye turu yaparken aşağıdaki mesajları aldım. ayrıca polisler hakkımda arama kararı çıkacağını söylemiş. Alakam olmayan bir konudan dolayı oğlumun beni hapiste görmesini istemedim”.

“Tatilimizi sonlandırmak zorunda kaldım. Oğlumla (7 yaşında) baş başa tatildeyken gözaltına alınmaktan ona bu travmayı yaşatmaktan korktum. Ne olacağını görmek ve ne yapacağıma karar vermek için yurt dışına çıktım. Şimdi oğlumun dün okulda yazdığı yazıyı büyük bir acıyla okuyorum…. Asıl konuya, Rabia Naz’a gelmek istiyorum. Dediğim gibi bildiğim ve gördüğüm her şeyi anlatmak istiyorum. 19 Şubat’a gelen mesajla konudan haberim oldu. 24 Şubat’ta araştırıp yazdım. İyi yaptım. Konu ülke gündemine girdi. Baba savcıyla bile görüşemezken İçişleri Bakanıyla görüştü”.

Metin Cihan’ın oğlunun kompozisyon ödevinden.

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR