Rabia Naz’ın ölümünde adli kaynaklar babanın şüphelerini doğruladı

Rabia Naz’ın ölümünde adli kaynaklar babanın şüphelerini doğruladı

Giresun’un Eynesil ilçesinde 12 Nisan 2018’de şüpheli bir olay sonucu yaşamını yitiren 11 yaşındaki Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan adalet arayışını sürdürürken hakkında akıl hastanesine yatırılması kararı verilmişti. Ancak Adli kaynaklar babanın şüphelerini doğrular nitelikte. Adli Kaynaklar: Rabia Naz’ın ölümünde intihar düşük ihtimal…

Giresun’un Eynesil ilçesinde 11 yaşındaki Rabia Naz’ın ölümüne ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında 60 tanık bir kez daha dinlenecek. Olay yeri incelemesi yapan polisler hakkında soruşturma başlatılırken, adli kaynaklara göre intihar düşük bir ihtimal. Giresun İl Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği’nde görevli 5 kişilik polis ekibi soruşturmada görev verildi.

Görele Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Eynesil emniyetinden ilk incelemeyi yapan olay yerinde de görev alan bir kısım polisler hakkında “görevi ihmal suçundan” olay yerinde gerekli güvenlik önlemi almadıkları, hastaneye gidip ardından olay yerine gelip inceleme yaptıkları gerekçesiyle soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında polis memurlarının ifadesi alındı.

Habertürk’ün haberine göre; Soruşturma kapsamında 60 kadar tanık dinlendi. Rabia Naz’ı ilk gören ve soruşturma kapsamında dinlenen tanıklar, eksik noktaların tamamlanması için ekip tarafından tekrar dinlenecek.

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR