Renault Captur için “ Sunset ” adı verilen bir “limited edition” sürüm geldi

Renault Captur için “ Sunset ” adı verilen bir “limited edition” sürüm geldi

Fransız otomotiv devi Renault, bu ayın başlarında ikinci nesil Renault Captur ’u tanıttı. Lansman etkinliğinde bir plug-in hibridin de yer aldığı zengin motor yelpazesi ile dikkat çeken yeni nesil Captur; mekaniğin yanı sıra sahip olduğu çeşitli donanım paketleriyle kullanıcılara konfor anlamında birbirinden farklı bir dizi seçenek sunacak.

Yeni Sunset Edition vaktinden önce Renault Captur ’un donanım paketleri arasındaki yerini aldı! Birinci nesilde yapılacak birtakım revizyon ve eklerle ikinci nesil için kullanıcılara sayısız tasarım alternatifi yaratılacak. Bu sayede maksimum kişiselleştirme ve herkese kendi Captur’unu yaratma imkanı tanınmış olacak.

Birinci nesilde standart donanım paketlerine ek olarak sunulan “RED EDITION” gibi özel sürümler yapılacak bazı iyileştirmeler ile 2020’de piyasaya sunulacak ikinci nesilde sunulmaya devam edecek. Buna ek olarak halihazırda diğer Renault modellerinde sunulan “INITIALE PARIS” gibi özel donanım paketleri de gelecek yıl Captur‘a gelecek.

Fransız otomotiv devi bu esnada ikinci nesil modeli yıl sonunda üretime girene kadar birkaç ay daha satışta kalacak olan birinci nesil Captur’u da ihmal etmedi.  Avrupa’da satışı devam eden ve çok yakında kariyeri son bulacak olan ilk nesil modeline yaza özel bir jest yaptı. 2020 model yılı ile gelecek olan “Sunset” donanım paketini bu ay ilk nesilde sundu.

Dış rengini gün batımı anlamına gelen “Sunset” kelimesinden alan -modelin lansman rengi olan “Atacama Orange” adı verilen turuncu renk ile karıştırmamak gerek- bu özel donanım paketi Renault’un Fransa’da Captur için sunduğu “Zen” paketi üzerine temellendirildi. Tabii bu iki paket arasında otomatik klima gibi bazı önemli farklar da mevcut.

Renault Captur

Sunset’in donanım özellikleri:

 • 7 inç dokunmatik multimedya ekranı
 • Eller serbest kart sistemi- Hands Free Renault Cards
 • Otomatik klima
 • Deri direksiyon
 • Arka park sensörü
 • Elektrikli ön ve arka camlar
 • Elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar
 • Isıtmalı arka cam
 • Yağmur sensörü
 • LED gündüz farları- Halojen farlar- Far sensörü
 • 16 inç alaşım jantlar

Yeni Renault Captur için plug-in hybrid motor seçeneği!  

2020 Renault Captur’da sadece 90 ve 130 beygirlik iki farklı TCe benzinli motor seçeneği ile sunulacak olan özel donanım paketi geçtiğimiz haftalarda aynı standart ile mevcut nesilde satılmaya başladı. SUNSET; RED EDITION ve INITIALE PARIS ile birlikte LIFE, ZEN ve INTENSE gibi standart donanım paketlerinin yanında yerini aldı. (Renault-Fransa)

Öte yandan bu özel donanım paketlerinin hiçbiri Renault-Türkiye’de yok. Renault Captur ülkemizde TOUCH, ICON ve OUTDOOR olmak üzere üç farklı donanım paketi ile satılıyor.

Doğrusunu isterseniz, halihazırda 120 bin ila 180 bin TL arasında değişen fiyat etiketleri ile satılan ve aslında B segmenti Renault Clio’dan pek de bir farklı görünmeyen bir crossover SUV modeli için çok daha yüksek fiyat etiketlerine sahip RED EDITION ve INITIALE PARIS gibi özel sürümlerin sunulması pek de mantıklı sayılmaz. Buna karşın Sunset gibi her ne kadar özel de olsa orta seviye sayılabilecek bir paket ile ülkemizde iyi fiyatlara iyi donanımlar sunmak nereden baksanız iyi bir fikir gibi görünüyor.

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR