Rus turistlere Ramazan uyarısı!

Rus turistlere Ramazan uyarısı!

Rus devlet haber ajansı RIA, “Türkiye’de tatil yapan Rusya vatandaşı turistlerden Ramazan ayında yerel nüfusun hassasiyetlerine saygı göstermelerinin istendiğini” yazdı.

Rus devlet haber ajansı RIA,”Türkiye’de tatil yapan Rusya vatandaşı turistlerden Ramazan ayında yerel nüfusun hassasiyetlerine saygı göstermelerinin istendiğini” yazdı. Habere göre, dini otoriteler turistlerin oruç tutanların yanında mümkün mertebe bir şey yiyip içmemelerini rica ediyor. Ajans, Diyanet yetkilisi Mustafa Cerrah’ın şu sözlerini sayfalarına taşıdı:

“Ramazan turistler için herhangi bir problem teşkil etmeyecek. İstedikleri gibi gezebilir ve istedikleri gibi yiyip içebilirler. Ancak, kişisel görüşüme göre, ki bu kesinlikle bir talep değildir, yine de oruç tutan insanlara saygı gösterilmesi ve zorluk çekmemeleri açısından mümkün mertebe onların yanında yiyip içilmemesi tercihimizdir”.

Türkrus sitesinin aktardığına göre, ajansa demeç veren Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık da, “Ramazan bizim iç meselemiz, turistlerle ilgilisi yok, o yüzden turistler istedikleri gibi davranabilir, istedikleri gibi giyinebilir ve ne isterlerse yiyip içebilirler. Ayrıca Antalya gibi turistik bölgelerde oruç tutanların sayısı çok azdır. Ama herhalükarda restoranlar ve marketler her zaman açık”şeklinde konuştu.

 

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR