Salda Gölü’nü ‘incelemeye’ giden Emine Erdoğan: İlk kez bir pelikana dokundum

Salda Gölü’nü ‘incelemeye’ giden Emine Erdoğan: İlk kez bir pelikana dokundum

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un davetlisi olarak, inceleme yapmak üzere Burdur’un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü’ne geldi.

Gölün kıyısında oluşturulan alanda Salda Gölü’nün çevre düzenlemesinden önceki ve sonraki fotoğraflarına bakan Erdoğan, Bakan Kurum ile Lifinia Doğa Proje ve Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi’nde geçti.

Gölü gezdikten sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Erdoğan, karşılaştığı manzara karşısında çok duygulandığını ve burayı çok beğendiğini ifade ederken, şunları kaydetti:

“Herkese gelip Salda Gölü’nü görmesini tavsiye ediyorum. Bize ilk söylendiğinde böyle şeyler anlatılmadı. ‘Burası bakanlık eliyle kötü bir hale getirilecek.’ dediler. Ben de Bakanıma bunu bildirdim. Dedi ki, ‘Asla böyle bir şey yok. İsterseniz sizi davet ediyorum. Salda Gölü’ne gelin birlikte gezelim. Önceki ve sonraki halini size göstermek istiyorum.’ dedi. Gerçekten görünce mutmain oldum. Bütün halkımızın da mutmain olmasını tavsiye ediyorum. O halden bu hale gelişi, gerçekten çok güzel bir girişim.”

Gezide, ilk defa bir pelikana dokunduğunu anlatan Erdoğan, “Ne kadar güzel bir hayvan. Buranın bu güzelliğini de keşfetmiş olduk. Pelikanları görmek isteyenler de Salda’ya gelebilir.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, gölle ilgili yapılan bilgilendirmeden tatmin olduğunu ve Bakan Kurum’a güvendiğini söyledi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da Emine Erdoğan’ın bugüne kadar çevre ile ilgili her projeye destek olduğunu, kendilerini yalnız bırakmadığını vurguladı.

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR