• Saldırıya uğrayan gazeteci Sabahattin Önkibar son videosunda: Türkiye’nin çok acil…

  Evinin önünde 3 kişilik grubun saldırısına uğrayan ve hastaneye kaldırılan gazeteci Sabahattin Önkibar, 24 Mayıs’ta yayınladığı videosunda, Türkiye’nin çok acil 200 milyar dolar sıcak paraya ihtiyacı olduğunu söylemişti.

  AKP karşıtı yazıları ve yorumları ile dikkat çeken Önkibar’ın o açıklamalarından bazıları şöyle:

  Gazeteci Sabahattin Önkibar’a saldırı: ‘Bunu kimlerin yaptırdığını biliyorum’

  “Türkiye’nin çok acil 200 milyar dolar sıcak para girişine ihtiyacı var. Bu parayı bulamazsa, Türkiye borçlarını döndüremiyor. Borçlarını döndürememesi, ülkenin alt-üst olması, özel sektörün tamamen gümlemesi, resmi rakamla beş milyon, gayri resmi sekiz milyon işsiz ordusunun iki misline çıkması ve Türkiye’nin ekonomik olarak tamamen stop etmesi demek olacak.

  Türkiye yeni kaynak bulmak zorunda. O da 200 milyar dolar. Maceracı para ancak Türkiye’ye gelebilir. Katar misal. Güya bizim dostumuz. Katar adına S. Arabistan’ı karşımıza aldık. S. Arabistan artık Türk kahvesi bile içmiyor.

  Bütün Mısır’ı karşımıza aldık. İhvancılık adına İslam dünyasının en kalabalık ülkesi Mısır’ı karşımıza aldık ve ekonomik olarak büyük bir sıkıntı yaşıyoruz. Emirlikler’i, Ürdün’ü, Beşar Esad’ı karşımıza aldık. Irak ile son günlerde ilişkiler biraz biraz ısınıyor. Herkesle kavgalıyız. Niye böyle oldu?

  Irak’ta Sünnicilik yaptılar. Suriye’de mezhepçilik yaptılar. Gittiler Katar’a fedailik yaptılar. Mısır’da İhvancılık yaptılar. İdeolojilerin arkasına takıldılar, Türkiye’yi bataklığın kenarına çektiler, ekonomik yıkımın merkezine oturttular.

  Gittiler Sudan’dan toprak kiraladılar. El-Beşir’i al aşağı ettiler şimdi o toprakların ne olacağı belli değil. Kendi topraklarını ektirmiyorsun. Kanlı katil El-Beşir ile el ele verip ümmetçilik adına maalesef toprak kiraladılar.

  Ekonomide tam bir çıkmaz var. Para ancak tefeci piyasalardan bulunabiliyor. Türkiye üreten değil tüketen ülkeler kategorisinde. Türkiye’de fabrika açmadılar, AVM açtılar. AVM’ler nedir biliyor musunuz? Kapitalizmin tapınaklarıdır. Türkiye, tüketim ekonomisine endekslenerek, sürekli borçlanarak bu noktalara geldi. Geldiğimiz noktada Çin gibi üretmiyoruz, Lübnan gibi tüketiyoruz.

  Biz elbette moratoryum gibi bir dehşeti yaşamak istemeyiz ancak bu iddiayı tedbir alınması bağlamında aktarmayı görev bildik.”

  AKP’ye yönelik eleştirel yazılarıyla bilinen, Aydınlık Gazetesi ile yazılarının içeriği nedeniyle anlaşmazlığa düşen ve ayrılan gazeteci-yazar Sabahattin Önkibar, bugün (25 Mayıs) evinin önünde saldırıya uğradı ve hastaneye kaldırıldı.

  Geçtiğimiz günlerde Yeniçağ Gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ da saldırıya uğramış, yoğun bakımda tedaviye alınmış ve ardından taburcu edilmişti. Demirağ’a saldıran yedi kişiden altısı gözaltına alınmış, daha sonra ise serbest bırakılmıştı.

  Habere göre, Önkibar Ankara Beysukent’te evinin yakınlarında saldırıya uğradı.

  Üç kişilik saldırgan grup Önkibar’ı yere yatırarak tekmeledi. Sabahattin Önkibar çevre sakinleri tarafından kurtarıldı ve hastaneye kaldırıldı.

  10 günlük iş göremez raporu alan gazeteci Sabahattin Önkibar savcılığa suç duyurusunda bulundu.

  Önkibar, bir videoda, “Bahçeli MİT ajanı mı? Kaseti mi var?” sorusunu sormuştu. Ülkücü hareketin lideri olan Alparslan Türkeş’in farklı kişilerle yaptığı görüşmelerde Bahçeli için “MİT elemanı” dediğini öne süren Önkibar, eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’le yaptığı bir görüşmede de yine aynı iddiayı duyduğunu söylüyor.